Google Şirketi Öğrenciler İçin Burs Vermeye Hazırlanıyor

Hindistan, yazılım ile ilgili çok ciddi bir anlamda güçlü.

Google Şirketi Öğrenciler İçin Burs Vermeye Hazırlanıyor

Hindistan, yazılım ile ilgili çok ciddi  bir anlamda güçlü. Bu durumun  çok geç bile olsa farkına varmış olan Google şirketi, öğrencilere burs vereceğini açıkladı. Yalnızca öğrenciler ile kısıtlı kalmamakta olan bu burs programı, geliştiricilerde dahil edilmek üzere toplam olarak 130.000 kişiyi kapsamakta.

Sanal gerçeklik ile birlikte yapay zeka ve de bulut konuları açısından öğrencileri destekleyecek olduğu açıklanan Google şirketi, bu hamleyle sektörde yer alan açığı kapatmayı ve de  geleceğin Google şirketinin çalışanlarını yetiştirmeyi planlamakta.

Bu konu ile ilgili net bir açıklama bulunmuyor fakat burs verilecek olduğu açıklanan 100.000 kişinin Pluralsight, geriye kalan 30.000 kişinin de Udemy üstünden eğitim görecek olduğu açık bir şekilde belirtilmiş. Yalnızca seçilecek olan 1.000 kişinin okul masraflarının karşılanacak olduğu konusunda da bir açıklama yapmış olan Google şirketi, net bir miktardan ise hiç bir şekilde bahsetmiyor.

Hindistan‘da yer alan potansiyele çok fazla güvenmekte olduğunu da açık bir şekilde belirten Google şirketi, bu  gerçekleştirmiş olduğu özel hamlesinin dünyaya sanal gerçeklik ile birlikte yapay zeka ve de  bulut konularında  çok büyük yenilikler katacak olduğunu da düşünüyor. Umuyoruz ki ilerleyen dönemler içerisinde Google şirketi, ülkemiz içinde buna benzeyen bir program başlatma konusunda karar alır.

google hindistan burs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.