Google Şirketi HTC Şirketinin Pixel Takımını Satın Aldığını Duyurdu

Uzun bir zamandır ortaya çıkmış olan dedikodular sonunda gerçek oldu ve de Google şirketi, HTC şirketinin Pixel telefonlarını yapmakta bulunan takımı 1.1 milyar dolar tutarındaki bir parayla satın aldı.

Google Şirketi HTC Şirketinin Pixel Takımını Satın Aldığını Duyurdu

Uzun bir zamandır ortaya çıkmış olan dedikodular  sonunda gerçek oldu ve de Google şirketi, HTC şirketinin Pixel telefonlarını yapmakta bulunan takımı 1.1 milyar dolar tutarındaki bir parayla satın aldı.

Yapıldığı açıklanan 1.1 milyar dolar değerinde olan özel bir anlaşma ile birlikte, Pixel modelindeki telefonlarını üretmekte olan HTC şirketinin ekibi Google şirketine geçiyor. 

 

Anlaşmadan hemen sonra HTC şirketi, bütün akıllı telefon tasarım ve de üretim operasyonlarını  kendi elinde tutmaya devam etmekte. Yani asıl olarak Google şirketinin HTC şirketine ait olan akıllı telefon birimini satın alması gibi bir durumu hiç bir şekilde söz konusu değil.

Uzun bir zamandan beri Samsung  şirketi ve de  LG şirketi gibi çeşitli firmalarla mobil kısımda rekabet etmekte zorlandığı açıklanan ve finansal konuda büyük problemler yaşamaya başlayan HTC şirketi, 1.1 milyar dolar tutarında bulunan bu anlaşma sonrasında birazda olsun rahatlamış olacak.


Google şirketinin  tarafında da donanım üretiminde yaşanmakta olan eksiklik, bu yapılmış olan anlaşma ile büyük bir oranda çözülmüş  durumda olacak. Zira geçmiş olduğumuz Pixel modellerini üretmiş olan ekip, artık Google  şirketinin çatısı altında çalışmaya devam ediyor olacak.

Anlaşmanın ise 2018  senesinin başı itibar ile tamamlanacak olması konusunda bir beklenti var..

google htc pixel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.