Google Şirketi Güneş Tutulması İçin Özel Bir Ürün Tanıttı

Milyonlarca sayıdaki kişinin merak ile beklemekte olduğu Güneş tutulması için artık geri sayım başlamış bir durumda.

Google Şirketi Güneş Tutulması İçin Özel Bir Ürün Tanıttı

Milyonlarca sayıdaki kişinin merak ile beklemekte olduğu Güneş tutulması için artık geri sayım başlamış bir durumda. Güneş tutulması anında gezegenimizin uydusu olan Ay, Güneş’in ön kısmında kalmış olacak. Güneş tutulması ise 21 Ağustos tarihi içerisinde gerçekleşecek. Güneş tutulması amacı ile Amerika Birleşik Devletleri merkezli  olan teknoloji devlerinden Google şirketi ve de NASA hızlı bir şekilde harekete geçti.

Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri içerisinden izlenebilecek olduğu belirtilen tam tutulma, DKIST teleskopu ile birlikte ölçümlenmiş olacak.  Güneş tutulması amacı ile Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan teknoloji devi Google şirketi de hemen harekete geçti. Google şirketi, insanların güneş tutulmasını izlemeleri konusunda olanak tanımak maksadı ile Mystery Science şirketiyle güçlerini birleştirdi ve de  güneş tutulmasının çok daha  rahat  bir şekilde izlenmesi amacıyla çok özel gözlükleri üretti. Amerikan Havacılık ile Uzay Dairesi (NASA) ise güneşin atmosferini inceleme amacıyla hazırlık yapıyor. 

NASA, bu özel olayı izlemeyi isteyenler için çok önemli tüyolar da paylaştı. NASA'ya ait olan resmi internet sayfası içerisinde yer alan yazı içinde kişilerin güneş tutulmasını izleyebilecekleri yeri iyi seçmesinin gerekli olduğunun altını çizdi.  NASA açık alanlar içerisinde güneş tutulmasının çok daha net  bir şekilde izlenebileceğini açıkladı.  Online bir  tane harita yayınlamış olan NASA, güneş tutulmasının gözlemlenebilecek olduğu yerlerin tam bir listesine de aynı açıklama içerisinde yer verdi.

 

 

 

 

google güneş tutulması nasa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.