Google Şirketi Gboard İle Alakalı Bir Güncelleme Paylaştı

Google firması, gelişmiş durumdaki yeteneklere sahip bulunan mobil klavye uygulamalarından Gboard için yeni bir tane güncellemeyi yayınladı.

Google Şirketi Gboard İle Alakalı Bir Güncelleme Paylaştı

Google firması, gelişmiş  durumdaki yeteneklere sahip bulunan mobil klavye uygulamalarından Gboard için yeni bir  tane güncellemeyi yayınladı. 40 tane yeni dilin eklenmiş olduğu güncellemeden sonra, uygulamanın desteklemekte olduğu dillerin sayısı da 120 taneye kadar ulaştı.

Yeni gelen güncelleme ile beraber, Google şirketinin klavyesi pek çok çıkartma ve  de emojiyi desteklemeye başlamış oldu.

Daha önce yayımlanmış olan sürümde kullanıcıların, tüm çıkartmalar amacıyla muhakkak Google Allo’ya sahip olmaları gerekirken, şimdi ise olayın rengi birazcık daha değişmiş oldu ve Gboard pek çok çıkartmayı 
 de desteklemeye başlamış oldu.

Google firması, pek çok özelliğe sahip durumdaki bu klavyesini Android‘den çok daha önce iOS sistemine sunmuş durumdaydı, lakin şu ana bakmış olduğumuzda Android için geliştirilmiş olan Gboard’ın daha fazla kullanıcıya sahip durumda olduğunu  açık bir şekilde söyleyebilmekteyiz.

Android işletim sisteminin kullanıcıları Gboard’a  çok geç kavuşmuş olsalar bile iOS kullanıcılarına kıyas ile çok daha aktif bir biçimde uygulamayı kullanmakta.

Android  işletim sisteminin kullanıcıları pek çok güncellemeden memnun durumdayken, iOS işletim sistemi için olan sürümden fazlasıyla şikayetçi pek çok Apple kullanıcısı da yer almaktadır. Yapılmış olan yorumların doğrultusunda Android sistemi içerisinde çok daha iyi çalışmakta olduğu gözlenen bu uygulama ile ilgili sizin tam olarak düşünceniz nedir?

google gboard güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.