Google Şirketi Eve Polis Çağırarak Yaşamını Kurtardı

Akıllı olarak üretilen ev cihazlarının polisler için fazlası ile değerli olabileceğini de yavaş bir şekilde öğreniyoruz.

Google Şirketi Eve Polis Çağırarak Yaşamını Kurtardı

Akıllı olarak üretilen ev cihazlarının polisler için fazlası ile değerli olabileceğini de yavaş bir şekilde öğreniyoruz. Google Home sistemi, bir çiftin çok şiddetli olan ev içi anlaşmazlığı yaşadığı esnada eve polis çağırıp kadının yaşamını kurtarmış oldu.

New Mexico Albuquerque içerisinde Eduardo Barros adına sahip olan bir kişi, kız arkadaşı ve de  onun kızıyla beraber otururken bir konu üstünde ani bir şekilde tartışmaya başladı ve sonrasında ise bu kavga fiziksel bir duruma dönüşmüş oldu. Barros ev içerisinde bulundurduğu silahı çekip kız arkadaşını da tehdit etmeye başlamış oldu. Bu esnada ev içinde ''Polisi aradın mı?'' şeklinde bağırıp dolaşmaya başlamış bulunan Barros'un kullandığı bu sözleri, Google Home sistemi tarafından hemen algılandı ve de akıllı hoparlör hızlı bir şekilde polisi aradı.

Polisler çok kısa bir zaman içinde eve operasyon gerçekleştirip Barros'un kız arkadaşı ile birlikte çocuğunu evden başarılı bir şekilde çıkarttı. Kadın çok hafif yaralar ile bu olayı atlatmış oldu. Barros da yasadışı yollar ile silah edinmek ile birlikte barındırmak, ev içerisinde yer alan bir kişiye saldırı gerçekleştirme ve de kişiyi özgürlüğünden alı koyma suçları ile yargılanmaya başlayacak.

Polis şefi açıklamasında ise; ''Acil servisler ile bağlantı kurmak amacı ile bu yeni çıkan teknolojinin beklenmedik bir şekilde kullanılması, muhtemel olarak bir yaşamın kurtarılmasına da yardımcı oldu'' ifadelerine yer verdi..

google google home polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.