Google Şirketi Aslında Her Adımınızı Takip Ediyor

Teknoloji devlerinden biri olan Google'a ait mobil uygulamasının, yüklü bulunduğu telefonlar adeta bir takip cihazı gibi çalışmakta.

Google Şirketi Aslında Her Adımınızı Takip Ediyor

 

Teknoloji devlerinden biri olan Google'a ait mobil uygulamasının, yüklü bulunduğu telefonlar  adeta bir takip cihazı gibi çalışmakta.

Gelişmiş olan teknoloji her ne kadar bizler için kolaylıklar sunuyor olsa bile özgürlüğümüzü kısıtlayabilecek yenilikleri de yaşamımızın bir parçası durumuna getirmiş oluyor.  Teknoloji devlerinden Google şirketinin iOS veyahut Android ile çalışmakta bulunan akıllı telefonları anı anına takip edip bunların kaydını tutmakta.  Farklı bir deyiş ile her an yanımızda bulunan telefonlarımızın sayesinde Google şirketi bizim her adımımızı kaydetmekte. 

Google şirketine ait olan harita servislerinden Maps'in ''timeline'' isimli sekmesinde elektronik postanız ile bağlanmış olduğumuzda son zamanlar içerisinde ziyaret etmiş bulunduğunu yerlerin dökümlerini harita üstünden görebilmektesiniz.  Google  şirketi bu dökümlerin yalnızca kullanıcılar tarafından görülebilecek olduğununda altını çizmekte. 

Fakat şifrenizin çalınmış olması ya da başka bir kişinin eline geçmiş olması halinde son aylarda gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaretlerin tam bir dökümü de başka kişilerin eline geçmiş oluyor.. Google şirketi son zamanlar içerisinde yapmış olduğu pek çok yenilik ve düzeltme ile birlikte gündemde kalmaya devam edip kullanıcılarını mutlu etmeyi sürdürse de almış olduğu cezalar ile birlikte zor günler geçirmeye de devam ediyor. Google şirketi geçtiğimiz günlerde çok büyük rakamda bir ceza daha almış ve bu sorunu düzeltebilmek için harekete geçmişti.

 

 

 

 

google maps konum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.