Google Şirketi Android'in Yedeklerini Sileceğini Açıkladı

Günümüz üzerindeki en popüler mobil işletim sistemleri arasından birinin üreticisi konumundaki Google şirketi, hali hazırda Google Drive üstünde kişilerin kullanmakta oldukları cihazların yedeklerini de saklamakta.

Google Şirketi Android'in Yedeklerini Sileceğini Açıkladı

Günümüz üzerindeki en popüler mobil işletim sistemleri arasından birinin üreticisi konumundaki Google şirketi, hali hazırda Google Drive üstünde kişilerin kullanmakta oldukları cihazların yedeklerini de saklamakta. Fakat son gelmiş olan açıklamaya bakılırsa Google şirketi bu durumdan biraz daha rahatsız. Bunun sonrasında ise eğerki hesabınız belirli bir zaman pasifte kalır ise yedekleriniz silinmiş olacak.

Android işletimi sistemine sahip durumdaki akıllı cihazlarda bir  tane Google hesabı ile giriş yapmış olduğunu takdirde cihaz otomatik bir şekilde yedek almaya başlamakta.

Android isimli platformunun yaygınlığı düşünüldüğü zaman, farklı bir cihaza geçilerek o hesabın kullanılmayacak bir durumda olması fazlasıyla büyük bir alanın boşu boşuna kullanılması demektir. Bu durumun tamamen önüne geçmek amacında bulunan Google şirketi, hesaplara da bir sınırlama getirmiş oldu.

Gelmiş olan bilgilere bakılırsa Android işletim sistemine sahip durumdaki cihaz eğerki 2 ay süresince kapalı veyahut herhangi bir biçimde Google servislerine erişim sağlamadı ise, Google Drive üstündeki yedek otomatik bir şekilde silinmiş olacak.

Bu işlemlerin takibinin basitleştirilmesi içinse Google şirketi, ilgili olan yedek dosyasının altında sadece 2 ay yani  tam tamına 60 günlük bir sayacı yerleştirmiş olacak ve  de silinme işleminin tam olarak ne zaman gerçekleşecek olduğunu sizde bunun sayesinde bilebileceksiniz.

En azından 2 haftalık kullanılmasından sonra pasif bir duruma geçmiş olan cihazlar için geçerli durumdaki bu 60 günlük zamanın sonunda silinmiş olan dosyaların bir daha geriye getirilmesinin de olanaklı olmayacağı belirtilmekte.

En son ise eğer sizde cihazınıza ait olan yedeklerinin silinmesini istememekteyseniz, 2'şer hafta ara ile Google servisleri için erişim sağlamanızın artık şart bir durumda olduğunu söylemeliyiz.

google android yedek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.