Google Reklam Sisteminden Kötü Haber

Google reklam engelleme sistemlerine karşı yeni önlemler alıyor. Bundan sonra reklam engelinde kullanıcılara yaptırımlar uygulanacak.

Google Reklam Sisteminden Kötü Haber

İnternet sitelerinde ana gelir kaynaklarından biri olarak reklam sistemleri gösteriliyor. Kullanıcıların siteye giriş yaptıklarında karşılarına gelen reklamlar her ne kadar kullanıcıları rahatsız ediyor olsa da birçok sitede vazgeçilmez olarak kullanılıyor. Reklamların bu şekilde kullanılması ve sitelerde reklamları engelleyerek rahat dolaşım yapmak isteyen kullanıcılar ise genelde reklam engelleme programları kullanıyor.

Tarayıcılara eklenti olarak yüklenebilen bu programlar sayesinde özellikle açılır pencerelerde reklam sistemlerinin engellenebildiğini biliyoruz. Bu durumun Google’a da zararı olduğu ve reklam gösterimlerinin düştüğü de uzun süredir konuşulan detaylar arasında. Şimdi ise Google’ın bu sistemi değiştirme adına yeni bir yola gideceği öğrenildi.

Artık Reklam Engellerine Site Tavır Alacak

Tüm bunlarla beraber Google’ı reklam engelleme için kullanıcıların Adblock sistemlerine yeni yaptırımlar uygulayacağı belirtiliyor. Google tarafından alınan karar sonrasında sitelerin reklam gösterimini engelleyen kullanıcılara karşı yaptırımlar yapması gündeme geldi. Google tarafından yapılan açıklamaya göre artık bu sistemleri kullanan kullanıcılar sitelere girdiğinde site reklam ücreti isteyebilecek ya da reklam engeli bulunan kullanıcıların girişini engelleyebilecek.

Şimdiden internet dünyasında gündem olan karar sonrasında sitelerden nasıl bir karşılık gelecek bilinmez ama Google’ın reklam gösterme sistemlerinde kararlı olduğu net bir şekilde görülüyor. Bundan sonra reklam engellemeleri için yeni bir sistemin ortaya çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu.

adblock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.