Google Play Üzerinde Çok Önemli Bir Değişiklik Yapıldı

Google Play uygulaması için çok önemli bir test sürecine başlandığı açıklandı. Google şirketi uygulama mağazası amacıyla kullanıcılarının işine yarayacak olan güncellemeleri sunmaya ara vermeden devam ediyor.

Google Play Üzerinde Çok Önemli Bir Değişiklik Yapıldı

Google Play uygulaması için  çok önemli bir test sürecine başlandığı açıklandı. Google  şirketi uygulama mağazası amacıyla kullanıcılarının işine yarayacak olan güncellemeleri sunmaya ara vermeden devam ediyor.

İlk önce Reddit kullanıcılarının tarafından fark edilmiş olan ve test sürecine başlanmış olduğu ifade edilen bu yenilik ile birlikte, arama sonuçları içerisinde uygulamaların puanlarının yerine boyutlarının gösterilecek olmasının planlandığı görülmekte. Şu anda bu bahsi geçen testin çok kısıtlı sayıda yer alan kullanıcı ile yürütülmekte olduğunu da belirtmekte bir yarar var. Ekleyecek olur isek, bu  bahsi geçen değişikliğin arama sonuçlarının yanında Google Play üzerinde yer alan bütün alanlara genişletilmiş olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Öte taraftan, kullanıcılar için aslında uygulamanın boyutunun mu yoksa uygulamanın puanının mı  çok daha önemli olduğu ise tartışılır. Özellikle  de arama yapmış olduklarında kullanıcıların daha fazla uygulama puanlarına göre indirme konusundaki kararı almış olduğunu da açık bir şekilde söyleyebiliriz. Tabii ki 
 de depolama alanı konusunda problemler yaşayan kullanıcılar içinde uygulamanın boyutunun  çok daha fazla önem taşıyor olduğunu da göz önünde bulundurmak gereklidir. Belki de aslında Google şirketi, kullanıcıları için bu 2 tanesinden birisini seçebilecek oldukları özel bir ayar butonu da ekleyecek olabilir.

google play store güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.