Google Play Store'un Logo İkonu Tasarımı Değiştirildi!

Google'ın Android uygulama mağazası Google Play Store bazı tasarımsal değişikliklere gitti. Değişim zamanı diyen Play Store'un logosunda değişikliğe gidildi.

Google Play Store'un Logo İkonu Tasarımı Değiştirildi!

Google Play Store uygulamasının logo simgesinde değişikliğe gidildi. Yayınlanan güncelleme ile birlikte uygulama marketinin değiştiğini belirten kullanıcıların cihazlarında yeni logo görünürken uygulamayı henüz indirmemiş kullanıcılarda hala eski tasarım logosu bulunmakta.

Google Play Store uygulama logosunda radikal değişikliklere gidilmiş. Daha önce çanta benzeri logo bulunan mağaza bu görünümü tamamen değiştirmiş görünüyor. Yeni logo ile uygulama mağazasının tasarım olarak daha modern ve şık bir görünüme kavuştuğu gözlendi.

Aşağıda paylaştığımız görselde logo üzerinde yapılan değişikliği eski ile yeni birlikte olmak üzere değerlendirebilirsiniz. Oynat butonuna benzer yeni logo tasarımı daha renkli ve üçgen tasarımla oldukça şık bir hale bürünmüş.

Akıllı cihazda bildirim çubuğunda da bildirimlerdeki logo değiştirilmiş ve çanta görünümlü logo yerini yeni logoya bırakmış. Google Pixel'e ait yuvarlak uygulama ikonlarında ise değişiklik yapılmadığı dikkat çekiyor.

google play store logosu değişti

Şuan için Android cihazınızda Google Play Store'a ait yeni logoyu göremiyorsanız uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir. Manuel olarak güncelleme yapmadığınız takdirde uygulama bölgesel olarak otomatik birkaç gün içinde cihazınızda güncellenecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.