Google Play Store Üzerinden 2016 Yılında İndirilen Uygulama Sayısı Açıklandı

Google'ın gerçekleştirdiği I/O etkinliklerinde Android uygulama mağazası Play Store istatistikleri hakkında da bazı detaylar katılımcılara sunuldu. İşte Google Play Store kullanım rakamları..

Google Play Store Üzerinden 2016 Yılında İndirilen Uygulama Sayısı Açıklandı

Google I/O etkinliklerinde Android uygulama marketi olan Google Play Store üzerinden 2016 yılında toplam uygulama indirilme sayısının 82 milyar civarında olduğu açıklandı. 2015 yılında toplam uygulama indirimi sayısı 65 milyar seviyesinde iken geçtiğimiz yıl bu rakam neredeyse %20'den fazla artış göstererek 80 milyar sınırının üzerine çıktı.

Google Mühendislik Departmanı Başkan Vekili Dave Burke yaptığı açıklamada Play Store ile ilgili istatistiksel verileri katılımcılarla paylaştı. Aynı zamanda Android Wear 2.0 hakkında da bilgiler veren Burke, bugün itibariyle 24 farklı üreticinin Android Wear tabanlı giyilebilir teknoloji ürünü üretmekte olduğunu belirtti. Yine son dönemde Audi ve Volvo için geleceği duyurulan Android Auto sisteminin de kısa süre içinde gelişimini tamamlayacağı ve kullanıma hazır hale getirileceği duyuruldu.

Google etkinliklerinde bilgisi verilen indirilmiş 82 milyar uygulamanın şuan yüzde kaçının hala aktif olarak cihazlarda kullanıldığına dair açıklama yapılmadı.

2008 yılında Google'ın hizmete sunduğu Android işletim sisteminin bugün dünya genelinde bulunan akıllı telefonların %80-90'ında kullanıldığı tahmin ediliyor.

2016 yılı için açıklanan 82 milyar sayısının mobil cihazların yaygınlaşması ve teknolojik gelişmelerle birlikte 2017 yıl bitimine kadar 100 milyara ulaşması bekleniyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.