Google Play Store Üzerinde 1 Yıldızı Olan Uygulamalara Ceza Yolda!

Dünyanın en büyük mobil işletim sistemi olan Android için Google düğmeye bastı. Artık kötü uygulamalar ayırt edilecek. Bu durumun kullanım kalitesini arttıracağı gibi Google Play Store için bir kalite artışını tetikleyeceği konusunda ise herkes hemfikir. Android 1 yıldızlı uygulamaları kötü uygulamalar listesine almaya hazırlanıyor.

Google Play Store Üzerinde 1 Yıldızı Olan Uygulamalara Ceza Yolda!

Bu noktada açıklamalarda bulunan yetkililer Google I/O konferansında konuştu. Konferansta üzerinde durulan noktalardan birisi ise yıllık 82 milyar aplikasyonun yüklendiği bir platformda bu tarz kalitesiz uygulamaların yer almasının saçma olduğuydu. Bir bakıma geliştiricileri kapı dışarı etmeyen Google yanlışlarını ve hatalarını görmeleri için imkân yaratacak.

Google Play Store 1 yıldızlı uygulamalar için kötü uygulama listesi oluşturacak ve ilk etapta var olan tek yıldız almış uygulamaların %25'ini bu listeye sokacak. Kullanıcılar bu listede uygulamaları sıralayabilecek. Haliyle uygulama geliştiricilerinin bu açıdan daha kaliteli aplikasyonlar üretmesi mümkün hale gelecek. Açıklamalara göre Google Play Store 1 yıldızlı uygulamaların kötü listeye alınması için şu standartların aranacağı öngörülüyor.

  • İşlemciyi ya da internet bağlantısını gereksiz kullanan uygulamalar
  • 5 Saniyeden daha fazla donan uygulamalar
  • Gecikme süresi %50'nin üzerinde 60 FPS'nin altına düşen uygulamalar
  • Cihaz boştayken sistemi 10'dan fazla uyandıran uygulamalar
  • Çakılma

Bu sorunlarla karşılaşılmasını sağlayan aplikasyonların 1 yıldız alması ve sonrasında kötü uygulamalar listesine dahil olması kaçınılmaz olacak. Google bu durumda geliştiricilere kullanıcıların uygulamayı neden sevmediğini, neden kötü not aldıklarını ve telefonlardan kaldırıldıklarıyla ilgili birkaç ipucu sunarak geliştirilmeye yönlendirmeyi amaçlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.