Google Play Store Sorun Giderme Çözümleri

Android Uygulama mağazası Google Play Store için dikkat edilmesi gereken konular ve sorun giderme yöntemleri haberimizde.

Google Play Store Sorun Giderme Çözümleri

Android telefonların olmazsa olmazı Google Play yeni bir güncelleme yayınladı. Yapılan yeni güncellemeyle daha seri ve daha kullanışlı olan Google Play için telefonlarına güncelleme bekleyen kullanıcıların bu güncellemelere ulaşamaması durumunda farklı bir veri tabanından bu uygulamaya sahip olmaları mümkün.

Android cep telefonda ve Android tablette Google, Play Store mağaza uygulamasının son sürümü 6.3.16 yayınlandı. Google Play Store APK uygulamasının yeni sürümünün OTA ile cihazınıza gelmesini beklemek istemiyorsanız, aşağıdaki indirme adresinden güvenli bir şekilde yeni sürüm Google Play'i indirebilirsiniz.
Android uygulamalar konusunda kendisini bir hayli geliştiren Google, Play Store mağazasında bazı yeniliklere de giderken yaşanan sorunları da ortadan kaldırmak için uğraş verdiği bu uygulama ile de belli oluyor.
İşte Google'nin kullanıcıları için yenilediği ve güncellemesini yavaş yavaş telefonlara gönderdiği Google Play Store'nin yeni versiyonu.

Depolama Alanı Sorununa Çözüm
Android'li telefon sahiplerinin başına gelen sıkıcı durumlardan bir tanesi, cihazdaki boş alanın tükenmesi. Yeni bir iddiaya göre Google, mağazadan uygulama yüklerken boş alan sorunu yaşamanız durumunda size yardımcı olacak bir işlev üzerinde çalışıyor. Android Polis’in verdiği bilgiye göre Google Play’in sunacağı bu uygulama kullanıcıların hafıza sorununa bir nebze de olsa kolaylık sağlayabilecek nitelikte karşınıza sık kullanmadığınız, kaldırabileceğiniz uygulamaların bir listesi gelecek.
Bu sayede örneğin Facebook Messenger'ı kaldırarak yüklemeye çalıştığınız uygulamayı yüklemeniz mümkün hale gelecek. Özellikle cep telefonu üreticilerinin en yeni modellerinde microSD kart yuvalarını kaldırmalarının yanında, giderek büyüyen uygulama boyutları, çoğu kullanıcının başını ağrıtan bir soruna dönüştü. Böyle bir işlev, her uygulama yükleme girişiminde hata mesajıyla karşılaşan kullanıcıların sıkıntısını biraz olsun azaltabilir.


Google Play Store İndir
Uygulamayı indirmek için Gogle Play Store sayfasını ziyaret edin. Android telefonlar için bu bağlantıdan uygulamayı indirip kurduktan sonra giriş yaparak uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz. Play Store'dan indireceğiniz uygulamalar sizin telefonunuzda bir alan kaplayacağı için tüm uygulamaları indirmenize izin verilmeyecektir veya hafızanızı arttırmanız gerekecektir. Bu nedenle kullanmadığınız uygulamaları silmeniz önerilir.

google play store depolama alanı sorunu google play indir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.