Google Play Store Root Önlemi Alıyor

Google Play Store için yeni bir karar gündeme geldi. İddialara göre artık Google Play Store Rootlu cihazlara destek vermeyi kesecek. Peki ama sistem nasıl işleyecek?

Google Play Store Root Önlemi Alıyor

Android işletim sistemi için vazgeçilmezlerden biri olan Google Play Store uygulama mağazası aynı zaman da Google’ın mobil işletim sistemi için resmi uygulama mağazası olarak da biliniyor. Android için uygulama geliştirenlerinde her zaman ilk tercihi olduğu bilinen Google Play Store uygulama mağazası, dünyanın en çok kullanılan ve uygulama indirilen platformlarından biri olsa da uygulamanın son aldığı kararlar Android kullanıcılarını şaşırttı.

Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olması sebebiyle övünen Android için alınan bu karara göre artık Root kullanımı yapılan akıllı telefonlarda Google Play Store uygulama mağazasından uygulama indirilemeyebilir.

Google Play Sistem Değişikliğine Gidiyor

Söz konusu iddianın nedeni ise Google Play’in sistem değişikliğine gidiyor olması. Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla beraber ortaya çıkmıştı. Tasarım konusunda zaten değişiklik yapılacağı bilinen platformun bu kez Root kullanımı yapılan cihazlar için yeni bir karar aldı. Buna göre Root kullanımı yapılan akıllı telefonlar artık uygulama indirmede sorunlar yaşayacak. İddialara göre geliştiriciler uygulama sunarken isterse Root kullanan cihazlara indirme yapılmasını engelle seçeneğini seçebilecek.

Böyle bir seçeneğin olması durumunda geliştiricilerin birçoğunun da root desteği vermeyeceği düşünülüyor. Konunun nasıl sonuçlanacağı ise şimdilik merak konusu. Konu hakkında detaylı açıklamanın Google Play değişiminden sonra yapılması bekleniyor.     

google play store play store root android root
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.