Google Play Store Merak Edilenler

Eski ismiyle Android Market yeni adıyla Google Play olarak tanınan Android'in uygulama mağazası, Adroid İşletim Sistemi bulunan bütün akıllı cihazlardan ücretli ve ücretsiz sayısız uygulama indirilmesi konusunda yardımcı oluyor.

Google Play Store Merak Edilenler

Akıllı cihazlarda kullanılan uygulamaların hemen hemen tamamının bulunduğu bir sanal mağaza olan Google Play, kendi başına bir uygulama. Android işletim sistemi kullanan cihazlarda bulunan bu uygulama gerek cep telefonu gerekse tabletler ve hatta masaüstü bilgisayarlar da bile kullanılabilen yardımcı uygulama, kullanıcılar için adeta olmazsa olmaz haline geldi. Her zaman kendini yenileyen ve güncelleme durumunda bulunan Google Pay, bir oyunun, anlık mesajlaşma uygulamasının, Facebook ve Twitter gibi bir çok sosyal paylaşım sitesinin bile yer aldığı ve geliştirilen sürümünün bulunduğu depo haline geldi.

Milyonlarca farklı uygulamanın ve akla hayale gelmeyecek çeşit ürünün bulunduğu Google Play, oldukça kolay ve basit bir içerikle kullanılıyor. İndirmek istenilen uygulamanın arama bölümüne yazılmasıyla beraber bulunan ve kaç kişinin indirdiğinden kişilerin yorumlarına kadar yer alan Google Play, 2012 Mart'ında Android Market ve Google Müzik servislerinin birleştirilmesiyle marka değerini milyar dolara kadar arttırdı.

İçerisinde aranılan her şeyin bulunduğu Google Play'de en önemli özellikse istenilen uygulamanın kolayca silinebiliyor olması. Ya da uygulamanın yeni sürümü çıktığın zaman güncellenebiliyor oluşu kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. Bir uygulamayı silmek için, uygulamanın üzerine parmakla biraz daha uzun süre basılı tutmak ve çıkan çöp tenekesi simgesinin üzerine bırakmak ya da ''uygulamayı kaldırın'' yazısına tıklamak yeterli oluyor. Tam tersi durumda bir uygulamayı güncellemek için ise o uygulamayı Google Play'de bulup tıklayarak ''güncelle'' yazısı yeterli oluyor. Bu yazıya tıklamak uygulamanın güncellenmesini tamamlamanızı sağlıyor.

Uygulama mağazasının kendine özel güncellemeleri de var. Sürekli olarak kendisini yenileyen ve güncelleyen Google Play Store için aşağıdaki ismin üzerine tıklanması yeterli.

Google Play Store'de ücretsiz bir uygulama indirmek için, mağazada indirmek istenilen uygulamayı aramak ve sağ alt köşesindeki ''ücretsiz'' yazısının görülmesi gerekir. Ücretli olan uygulamalarda kredi kartı  bilgileri istendiği için, bu bilgiler girilmediği taktirde ücretli uygulama indirilemez ve ücret telefonunuza yansımaz.

Google Play
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
serhat     0000-00-00 Play store indir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.