Google PhotoScan Kullanın Fotoğraflarınız Kaybolmasın!

Düğün, sünnet, doğum gibi önemli olaylarda büyüklerimizin eski tip filme sahip olan fotoğraf makineleriyle çektikleri fotoğraflar evlerimizi süslemekte. Ancak olası kaybolma, bozulma ve yırtılma gibi sorunlar yaşayabilen bu albüm fotoğrafları belli bir süre sonra fotoğraftaki anılar ile beraber kayboluyor. İşte bunu önlemek için PhotoScan programını çıkartan Google, özellikle bu eski fotoğraflarınızı dijital ortama aktarabilmek için geliştirdi.

Google PhotoScan Kullanın Fotoğraflarınız Kaybolmasın!

Google’ın kağıda basılmış eski fotoğrafları dijitale çevirmek için geliştirdiği PhotoScan uygulama mağazalarında yerini aldı. iOS ve Android için yayınlanan Google PhotoScan ile kullanıcılar, kağıt fotoğrafları tarayarak dijital fotoğrafa çevirebiliyor. 

Otomatik kenar algılama, perspektif düzeltme ve akıllı döndürme özellikleriyle gelen uygulama, birden çok resmi birbirine yapıştırarak parlamaları ortadan kaldırıyor ve taramaların kalitesini artırıyor. 

Google‘ın resmi sitesinden yapılan duyuruya göre Türkçe dil desteği de bulunan PhotoScan ile basılı eski fotoğraflar birkaç saniyede taranıyor. Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Google Fotoğraflar uygulamasıyla, taranan fotoğraflar saklanabiliyor, çeşitli filtreler uygulanabiliyor.

Taranan bu fotoğraflar kişi ve nesnelere göre organize edilebiliyor ve kullanıcıların en çok kullandığı sosyal medya platformlarında paylaşılabiliyor. 

PhotoScan ile taranıp, Google Fotoğraflar’a aktarılan fotoğraflardan filmler de oluşturulabiliyor.  Google Fotoğraflar uygulaması, 16 MP ve 1080p HD’ye kadar fotoğraf ve videoları sınırsız ve ücretsiz olarak yedekliyor.
Bu fotoğraflara ve videolara telefondan, tabletten veya photos.google.com adresine giderek bilgisayardan erişebiliyor.
Google’ın “Geleceğin fotoğraf tarayıcısıyla tanışın” sloganıyla sunduğu PhotoScan uygulamasını aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz. Google PhotoScan uygulaması ile ilgili ayrıntılı bilgiye ise buradan erişebilirsiniz.
 

 

Google TBT PhotoScan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.