Google Mobil Çeviri Hizmeti Aktif Edildi

Online çeviri hizmeti veren Google Çeviri (Google Translate) mobil cihazlarda da çeviri hizmeti sunacak. Yenilenen Google Translate mobil cihazlarda kullanımı belli oldu.

Google Mobil Çeviri Hizmeti Aktif Edildi

Teknolojik olarak en yaygın çeviri programı olan Google Translate'yi geliştirmek için yoğun uğraş veren Google mühendisleri bu programı geliştirdi. Daha rahat ve daha kolay çeviri, yapılabilmesini sağlayan bu özellikle birlikte Google, rakiplerine de önemli bir fark atmış oldu.


Çeviri konusunda en başarılı uygulamaya sahip şirket Google olsa da bazı aksaklıkları ve eksikleri olduğu bariz bir şekilde biliniyor. Google, bu eksiklerinin ve aksaklıklarının üzerine giderek kolay bir çeviri için uygulama geliştirdi. Şimdilik mobilde sadece Android telefonlar için uygun hale gelen bu uygulamanın güncellemesi telefonlara gönderildi. Güncellemeyi telefonlarına yükleyen kullanıcıların yalnızca uygulamayı aktif açarak değil, herhangi bir sayfada iken de kolayca çeviri yapabilme özelliği telefonlara geliyor.


Google Translate uygulamasının yüklü olduğu ve güncellemesi yapılmış olan Android telefonlar her yabancı metin kopyalandığında ekranın sağ kısmında kutucuk şeklinde bir buton çıkacak. Bu butona tıklandığı takdirde o metni çok kolay bir biçimde istenilen dile çevrilebilecek. 


Android 4.2 ve üstü cihazlarda kullanılabilen Dokun Çevir isimli yeni özellik, kullanıcı yorumlarına da bakıldığında tam puan aldığı görülüyor. Bu uygulamayı kullanmak istemeyenler için de formül düşünen Google mühendisleri, çeviri kutucuğunu ekranında görmek istemeyenler için Google Translate uygulamasının ayarlarından bunu değiştirmesine olanak sağlıyor. Ancak şimdilik bu yeni özellik iOS için güncelleme sunmuyor. Çevirileri online olarak artık en güzel şekilde türkçe ingilizce ve ingilizce türkçe olacak şekilde Burdan takip edebilirsiniz

Google google translate mobil translate
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Limbo Ayrıntılı İnceleme
Limbo Ayrıntılı İnceleme
Super Mario Run Android Çıkış Tarihi !
Super Mario Run Android Çıkış Tarihi !