Google Mobil Artık Dört Kat Daha Hızlı!

Mobil web alanında çalışmalarını sürdüren google, yeni bir adım daha attı. Google, mobil web'i 4kat daha hızlı hale getirecek bir yazılım geliştirdi.Google, Accelerated Mobile Pages (AMP) sayfalarına yönelik deesteğin, Türkiye'deki kullanıcılarında hizmetine sundu.

Google Mobil Artık Dört Kat Daha Hızlı!

Yeni bir açık kaynak girişimi olan AMP ile ister Androidte ister İOS ve başaka platformlarda olsun 4 kat daha hızlı gezinme keyfi yaşatacak.kullanıcıların özellikle haberlere erişim sağlarken hzı konusunda sıkıntılar yaşadığınız söyleyen google yetkilileri mevcut haldeki mobilwebin hız talebini karşılayamadığını aktardı.

Google Türkiye resmi bloğundan yapılan açıklamada“Yayıncılar açısından; yüklenmesi uzun süren her sayfa, hem bir okuyucunun hem de reklam ya da abonelik yoluyla gelir elde etme fırsatının kaybına yol açıyor. Aslında verilere göre kullanıcılar içeriğin hızlı yüklenmemesi halinde sadece 3 saniye bekledikten sonra web sitelerini terk ediyor” denildi.

Açıklamada ayrıca şu bilgilere yer verildi: “Artık Google’da mobil bir cihaz ile arama yaptığınızda, AMP kullanılarak tasarlanan sayfalar, ilintili arama sonuçları doğrultusunda  ‘Öne Çıkan Haberler’ bölümünde yer alacak. Okumak için seçtiğiniz bilgiye anında yüksek bir hızla erişebileceksiniz. Üstelik yüklenmesi için uzun uzun beklemeden veya okurken sağa sola atlamadan haberi yukarı-aşağı kaydırabileceksiniz. Ayrıca, sayfayı kaydırarak AMP haberlerinin birinden diğerine kolayca geçiş yapılabileceksiniz. AMP ile hazırlanan web sayfaları, dengi olan diğer sayfalara göre ortalama 4 kat daha hızlı yüklenip, 10 kat daha az veri kullanıyor. AMP açık kaynaklı olduğundan köklü günlük yayınlar ve haber kuruluşlarından en küçük bloglara, tamamıyla dijital yayınlardan yerel gazetelere kadar isteyen herkes kullanabilecek, kendi AMP sayfalarını yaratabilecek.”

 

Google Google Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.