Google I/O Etkinliğinde Android Go Resmi Olarak Duyuruldu

Google I/O etkinliklerinde düşük segment akıllı telefonların daha hızlı ve performanslı çalışmasını sağlayacak yeni bir işletim sistemi olan Android Go duyuruldu. Google'ın Android One projesine benzeyen yeni Android sürümünün, özellikle gelişmekte olan ülkelerde piyasada bulunan akıllı telefonlarda kullanılması bekleniyor.

Google I/O Etkinliğinde Android Go Resmi Olarak Duyuruldu

Google'ın yeni Android işletim sistemi versiyonu Android Go resmi olarak duyuruldu. Alt segment akıllı telefon modellerinin hedef olarak belirlendiği bu işletim sistemi 512MB RAM barındıran sistemlerde bile çalışarak düşük enerji tüketimi sağlayacak. Ayrıca Android Go işletim sistemine özel olarak Google Play Store uygulamaları da düzenlenecek ve bu işletim sistemine özel olarak geliştirilecek. Bu sayede düşük bant genişliği ile birlikte bellek tüketimi de minimalize edilebilecek.

Google, Android Go işletim sistemi için geliştiricilerin optimize edeceği uygulamaların yapımına da tam destek verecek. Uygulamaların daha az enerji tüketiminin bir örneğini de Hindistan merkezli olarak yayınlanan YouTube Go uygulaması ile görmüştük.

Android işletim sistemine göre üretilen akıllı telefon modellerinin RAM düzeyleri 1GB'dan daha düşük ise Android O işletim sistemini kullanırken performansı düşük seyreden modellerde bu sistemin yerini Android Go alacak. Google'ın gelecek yıllarda tüm Android işletim sistemi sürümleri için bir Android Go varyantını da beraberinde getireceği etkinlikte belirtildi.

Android Go işletim sistemi duyuruldu

Google, 2014 Yılında Android One İle Aynı Kitleyi Hedeflemişti

Google, aslında düşük performanslı alt segment akıllı telefon modelleri için bir başka Android varyantını 2014 yılında Android One ile gerçekleştirmek istemişti. Android One sistemi de aynı bugünkü Android Go gibi gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıları hedef almış ancak çok fazla ilgi görmemişti. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Google'ın özellikle uygulamaları da Android Go işletim sistemine göre versiyonlar halinde genişletmesi, yeni işletim sistemine verdiği önemi kullanıcısına bariz olarak göstermekte.

google android alt segment telefon android go
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.