Google İlk Android Uygulama Mağazası Olan Android Marketi Kapatıyor!

Google'ın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android'in ilk uygulama marketi Android Market kapatılıyor. İşte Google'ın Android Marketini kapatacağı tarih.

Google İlk Android Uygulama Mağazası Olan Android Marketi Kapatıyor!

Google'ın mobil işletim sistemi olan Android bugüne kadar pek çok değişiklik gösterdi. Google'ın Android'i ilk çıkarttığı tarihten 2012 yılına kadar içerik mağazası olarak Android Market üzerinden sağlamıştı. 2012 yılında Google  Android Market'in adını değiştirmiş ve Google Play Store adını vermişti.

android-market

Google'ın yaptığı bu değişiklik yeni Android sürümlerini kapsarken Android 2.1 sürümü ve öncesi için bu isim değişikliği olmamış ve Android Market olarak kalmıştı.

Google'ın Android 2.1 Eclair sürümünde kullanılan Android market onca yılın ardından kapatılıyor.

Google'ın açıklamasına göre aktif Android ekosistemi içinde sadece yüzde 0.1'lik kullanım oranına sahip olan Android 2.1 Eclair ile birlikte Android Market'te tarih oluyor.

Google'ın Android market'i kapatacağı tarih ise 30 Haziran 2017 olarak açıklanmış durumda. Google açıklamasında ayrıca kullanıcıların uygulama mağazasından faydalanmaları için Android'in bir yeni sürümüne ya da en yeni Android sürümüne geçmeleri tavsiye ediliyor. 

google android android market google play store
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.