Google Haberler Sekmesini Kaldıracak

Google geçtiğimiz günlerde yayınladığı açıklama ile yalan haberlere karşı savaş açacağını bildirmiş ve bu konu ile ilgili çalışmalara başlayacağını duyurmuştu.

Google Haberler Sekmesini Kaldıracak

Google bu çalışmaya Masaüstü aramalarda bulunan Haberler sekmesini kaldırmakla başlıyor olabilir. Masaüstü cihazlarda yapılan arama ekranın hemen altında bulunan Haberler Sekmesi yalan haberlerin yayıldığı kısım olarak tepki aldığı için kaldırılacağı bildirildi.
Google’ın haberleri daha güncel bir şekilde arama yapan kullanıcılara sunması amacıyla hazırlanan ve uzun bir süredir hizmet veren Haberler sekmesine düşen yalan haberlerin kullanıcıları yanlış yönlendirmekteydi. Öte yandan haberler sekmesinde yayınlanan haberlerden sitelerine ziyaretçi çeken haber sitelerinin Google Adsense ve diğer reklam şirketlerinden yüksek gelir elde etmeye başlaması Google tarafından bir düzenlemeye gidilmesini zorunlu kıldı.

Google tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada yalan haberlerden dolayı birçok haber sitesi Google Haberler aracılığıyla ziyaretçileri kendi haber sitelerine yönlendirip siteye yerleştirdikleri Adsense reklamlarından haksız gelir elde ettiğini tespit etmiş ve bu yüzden son bir haftadır yalan haber yayan internet sitelerini banlamaya başlamıştı. Google 2. bir uygulama olarak masaüstü aramalardan Haberler sekmesini kaldırarak Google üzerinde arama yapan kullanıcıların yalan haberler ile karşılaşmasının önüne geçecek.

Google Masaüstü Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.