Google Drive Servisi Yedekleme ve Senkronizasyon Özelliğine Kavuşuyor

Google'ın bulut veri depolama servisi Google Drive güncelleniyor. Google Drive için gelecek olan yeniliklerden kullanıcıların en çok yararlanacağı düşünülen özellik ise sadece dosyaları değil tam bilgisayar yedekleme sistemi olacağı düşünülüyor.

Google Drive Servisi Yedekleme ve Senkronizasyon Özelliğine Kavuşuyor

Google'ın bulut veri depolama servisi olan Google Drive kullanıcı sayısını arttırmaya devam ederken sık sık aldığı güncellemeler ile de bu alanda en popüler servis olma özelliğini de pekiştiriyor. Kullanıcılara sunduğu sınırsız video ve resim yedekleme sisteminin gerek hızı gerekse de kolay kullanımı oldukça ilgi çekiyor.

Bugün için Google Drive servisi üzerinde tam olarak 850 milyondan fazla kullanıcı ve 2 trilyondan daha fazla dosyanın bulunduğu bildirilirken servise gelen güncellemeler ile birlikte daha çok gelişmiş özellikler kullanıcılara sunulacak. Google Drive üzerine getirilmesi beklenen özelliklerden birisi ise "Yedekleme ve Senkronizasyon" seçeneği olacak.

Google Drive için geliştirilmiş bir kullanım seçeneği sunacak olan yedekleme ve senkronizasyon özelliği ile istenilen uygulamalar, klasörler ve içeriklerin sorunsuz şekilde yedeklenebilmesi sağlanabilecek.

Bulut depolama sistemine getirilecek olan yedekleme ve senkronizasyon özelliğinin şimdilik sadece bireysel kullanıcılara özel olacağı belirtilirken Google, firmaların ise Google Drive servisini kullanmaya devam etmelerini öneriyor.

Yedekleme ve Senkronizasyon servisi özelliği 28 Haziran 2017 tarihinde kullanıcılar ile buluşacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.