Google Chrome ve Gmail'i Daha Güvenli Hale Getiriyor

Google tarafından yapılan yeni bir çalışma ile Google Chrome tarayıcısı ile Gmail uygulamasının daha güvenli hale geleceğini ifade edebiliriz.

Google Chrome ve Gmail'i Daha Güvenli Hale Getiriyor

Ünlü teknoloji devi Google, bilindiği üzere tarayıcı olarak Google Chrome'u, mail servisi olarak da Gmail'i bizlere sunuyor. Google, sık sık bu iki yeni uygulamanın daha güvenli hale gelebilmesi için çalışmalar sergiliyor ve yeni güncellemeler yayınlıyor. Ancak yayınlanacak olan yeni bir güncelleme sayesinde artık bu servisler şuankinden çok daha güvenli bir hale gelecekler.

NE GİBİ YENİLİKLER GELİYOR?

Google Chrome tarayıcısında artık internet siteleri eğer Https sertifikasına sahip değiller ise güvenli olmayan internet sitesi olarak lanse edilecekler. Haliyle bu tarz bir uyarıyı gören kullanıcıların çoğu o internet sitesinden çıkıp bir daha da ziyaret etmeyecek. Aynı zamanda artık Google Chrome HTML 5'in önünü açacak. HTML 5 tüm kullanıcılar için ön yüklü olarak sunulacak. Gmail alanında ise JS dosyalarına yeni bir engel sistemi getirilecek. Yani artık mail ekinde .js dosyalarına yer veremeyeceksiniz. Söz konusu değişiklik 13 Şubat tarihinden itibaren aktif olacak.

 

google chrome https değişikliği https zorunlu mu https şart mı https önemli mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.