Google Chrome Reklam Müjdesi

Son dönemlerde reklam engelleme servisleri ile ilgili önemli gelişmeler yaşanırken Google Chrome üzerinde böyle bir uygulamanın kullanılmayacağı belirtildi.

Google Chrome Reklam Müjdesi

Son açıklanan verilere göre 2 milyar indirilme sayısını aşan Google Chrome, en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi olarak ön planda kalmaya devam ediyor. Düşük tüketim yapmaması ile sürekli eleştirilse de tüm bu eleştirilere rağmen en çok kullanılan internet tarayıcısı olmayı başaran Google Chrome için reklam engelleme ve VPN gibi özelliklerin yerleşik bir şekilde gelmesinin mümkün olmayacağı belirtildi. Öyle ki Google tarafından yapılan son açıklamalarda herhangi bir şekilde reklam engellenmesinin söz konusu olmadığını ve bu konudaki beklentilerin karşılanmayacağı belirtildi.

Google'ın en büyük projelerinden biri olan Chrome tarayıcısı son zamanlar aşırı RAM kullanması ve VPN, reklam engelleyicisi olmaması kullanıcılar tarafından protesto edilmişti. Google bu protestolara kayıtsız kalmayarak verdiği son açıklama da Chrome tarayıcısında hiçbir zaman reklam engelleyicisi fonksiyonu olmayacağını açıkladı.

Son dönemlerde ise yükselişe geçen Opera ve benzeri tarayıcılar ise reklam engelleyici ve diğer eklentilerle kullanıcıların beğenisini kazanmaya başladı. Bu fonksiyonlarla aynı zamanda kullanılan trafik hacmini de yeterince azaltmayı gösteriyor. Google şirketinin bu kararı ise oldukça mantıklı olarak görülüyor.

Google dünyanın en büyük reklam ağı olan adsense'in sahibidir ve gelirlerinin büyük bir bölümünü reklamlardan elde etmektedir. Eğer Chrome tarayıcısında reklam engelleyicisi kullanır ise, bununla Google kendi reklamlarını engellemiş olacaktır. Bu ise ciddi gelir kaybı demektir. Bu duruma göre, Google'dan böyle bir adım beklemek anlamsız olacaktır.

Google Chrome VPN RAM Opera
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.