Google Bir Kez Daha Apple'ı Geçerek En Değerli Marka Oldu!

Teknoloji markaları arasında yapılan yılın en değerli markası anketinde Google bir kez daha Apple'ı geçerek en değerli marka oldu!

Google Bir Kez Daha Apple'ı Geçerek En Değerli Marka Oldu!

Ünlü analiz şirketi Kantar Millward Brown'a ait bir araştırma girişi olan BrandZ tarafından her yıl yayınlanan yılın en değerli markaları bu yıl da yayınlandı. BrandZ'nin 2017 yılı için yayınladığı yılın en değerli teknoloji markaları arasında Google yine birinci oldu. Listenin ikinci sırasında ise bir zamanların en değerli şirkti Apple yer aldı.

BrandZ'nin açıklamasına göre Apple en değerli markalar listesinde değerini geçtiğimiz yıla göre %3'lük bir artışla 234.7 milyar dolara yükseltmeyi başardı. Google ise aynı dönem içerisinde değerini %7'lik bir artışla 245.6 milyar dolara çıkarttı. Listenin üçüncü sırasında ise son zamanlarda yeni işletim sistemi olan Windows 10 ile ve Windows 10 işletim sistemine sahip ürünlerle iyi bir çıkış yakalayan Microsoft bulunuyor.

52 ülkeden 3 milyon müşteriyle birlikte yapılan bu anket sonucunda teknoloji firmaları diğer markalardan daha değerli görüldü. Listenin en dikkat çekici yanıysa Google, Apple ve Microsoft'u takip eden dördüncü şirketin Facebook değil de Amazon olması. Ünlü e-ticaret sitesi Amazon aynı listede kısa bir süre önce 20. sıradan kendine yer buluyordu.

Ayrıca listede uzun süredir kendine yer bulamayan Youtube, Snap ve Netflix gibi son zamanlarda iyi çıkış yakalayan platformlar da yer buldu. 

apple google amazon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.