Google Asistan Uygulaması iOS Platformunda Yayınlanacak

Android platformu için uzun bir süredir yayında olan ve birçok kullanıcısı bulunan Google'ın sesli sanal asistanı "Google Asistan", Apple'ın sesli asistanı "Siri" ye rakip olmak için iOS platformunda da bağımsız olarak yayınlanması bekleniyor.

Google Asistan Uygulaması iOS Platformunda Yayınlanacak

Google, bu hafta düzenleyeceği I/O etkinliklerinde birçok yenilikle beraber sanal asistanı Google Asistan için de önemli bir kararı duyurması bekleniyor. Bir süredir iddia olarak gündemde olan Asistan uygulamasının iOS üzerinde yayınlanma durumu da oldukça güçlenmiş gibi görünüyor. Geçen yıl düzenlenen I/O etkinliklerinde duyurularak kullanıma sunulan "Google Asistan" uygulamasının şuan için Android üzerinde hatırı sayılır derecede kullanıcısı bulunmakta.

Google Asistan uygulamasının iddia edilen bilgilere göre öncelikle Amerika'da bölgesel olarak iOS platformunda kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Hatta birçok bölge için bu uygulamanın desteklenmeyeceği de düşünülüyor. Keza Android için yayınlanan uygulama bile sadece belli başlı dilleri ve bölgelerdeki kullanıcıları desteklemekteydi.

Android Police kaynaklı gelen haberde Google Asistan uygulaması sadece bağımsız bir uygulama olarak iOS üzerinde yayınlanacak. Apple'ın iOS platformunda işletim sistemi üzerinde Siri'nin yerini alacağı düşünülmüyor. Zaten bir komutla akıllı telefon kilitli halde bile ulaşılabilen Siri uygulaması varken Google'ın bu sanal asistanının ne kadar kullanılacağı da muamma.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.