Google Aramaları İçin Çok Önemli Bir Yenilik

Google şirketinin tarafından mobil internet, iOS platformu için bir Google uygulaması, masaüstünde arama ve de Harita servislerinin ülke hizmetlerini etiketleme biçimi güncellenmiş bir halde.

Google Aramaları İçin Çok Önemli Bir Yenilik

Google şirketinin tarafından mobil internet, iOS platformu için  bir Google uygulaması, masaüstünde arama ve de Harita servislerinin ülke hizmetlerini etiketleme biçimi güncellenmiş bir halde. Bundan sonra ülke hizmetinin alan ismi tarafından tanımlanmasının yerine, kullanıcılara bulunulmakta olan yere karşılık gelen sonuçlar sunulmuş olacak.


Ürün Müdürü görevinde bulunan Evelyn Kao blog paylaşımı ile birlikte, Eğerki Avustralya’da yaşamaktaysanız otomatik bir şekilde Avustralya için  bir ülke hizmeti alınacak olduğunu ancak Yeni Zelanda’ya seyahat gerçekleştirdiyseniz, sonuçlarınızın da otomatik bir şekilde Yeni Zelanda’ya geçecek olduğunu ifade etmekte. Avustralya’ya geri dönmüş olduğunuzda da kesintisiz bir şekilde Avustralya ülke hizmetine geri döndürülecek olduğunuz açık bir şekilde belirtilmekte.


İsterseniz almayı istediğiniz ülkenin hizmetine el ile manuel bir şekilde geri dönme imkanınız da yer almakta. Öte taraftan, Ayarlar menüsüne gidip eski ülke URL’lerini kullanıp istemekte olduğunuz hizmete erişim sağlamak ise artık hiç bir şekilde çalışmayacak. Hangi ülkenin hizmetinden yararlandığınızı görmek için ise arama sonuçları sayfasının en alt kısmına bakmak  tamamen yeterli olacak.

Arama konusundaki dev şirketi, değişikliğin bütün  kullanıcılara gelişmiş bir arama deneyimi sunacak olduğunun ve konum da dahil  olmak üzere arama sorgunuz ile öteki bağlamlara dayanmakta bulunan en yararlı bilgileri sağlayacak olduğununda sözünü vermekte.

google arama güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.