Google Anlık Uygulamalar Telefon Hafızalarını Rahatlatacak

Anlık Uygulamalar sayesinde artık uydulamaları telefona indirmeden web uygulamaları gibi kullanabileceksiniz. Telefonların hafızalarını oldukça rahatlatacak olan yeni özelliğin tüm detayları haberimizde.

Google Anlık Uygulamalar Telefon Hafızalarını Rahatlatacak

Google yılın en büyük teknoloji etkinliklerinden birini gerçekleştirdi. Google tarafından düzenlenen Google I/O etkinliğiyle beraber birçok yeni teknoloji ve birçok yazılım tanıtımı yapıldı. Bu yenilikler arasında en çok dikkati çekenlerinden biri ise Anlık Uygulamalar sistemi oldu. Geliştiriciler için doğrudan yayınlanan yeni sistem Android uygulama mantığını da baştan sona değiştirecek bir sistem olarak gösteriliyor.

Yeni teknoloji sayesinde kullanıcıların uygulamaları yüklemesi gerekmeyecek. Telefona uygulamayı yüklemeden doğrudan uygulamanın kullanılmasını sağlayan Anlık Uygulamalar özelliği sayesinde telefonların hafızalarından ciddi oranda da kazanç sağlanmış olacak.

Anlık Uygulamalar Mevcut Uygulamalara Uygulanabilecek

Yeni sistemin bundan sonraki uygulamalarda sıkça kullanılması bekleniyor. Geliştiricilerin doğrudan anlık uygulamalar üzerine çalışmalar yapması ve bu yönde yeni uygulamaları kullanması beklentiler arasında. Android Studio 3.0 uygulamasıyla beraber yazılabilecek yeni uygulamaların dışında mevcut Google Play uygulamalarında da benzer bir düzenleme yapılabileceği belirtiliyor.

Anlık Uygulamalar özelliği sayesinde mevcut uygulamaların yeniden düzenlemek ve indirilmeden uygulamaların açılabilmesini sağlamak mümkün olacak. Bu noktada yeni sistemin ilk örneklerini de yavaş yavaş görmeye başlayacağımızı belirtelim. Google’ın Android için önemli adımlarından biri olan Anlık Uygulamalar ne kadar başarılı bir sistem olacak ya da ne kadar tercih edilecek bunu ise zaman gösterecek. Şimdilik yeni sistemin tepkileri oldukça olumlu yönde.

anlık uygulamalar android anlık uygulamalar google ı/o
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.