Google Android Wear İçin Akıllı Ödeme Sistemi Getiriliyor

Google, akıllı saati Android Wear için yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Akıllı ödeme sistemi adı verilen özelliği akıllı saatlerine getirmeye çalışan Google, bu sayede kullanıcıların akıllı saatleri ile mağaza veya restoranlarda ödemeyi kolayca yapabilmesini sağlayacak.

Google Android Wear İçin Akıllı Ödeme Sistemi Getiriliyor

Google Play 10.0 sürümü ile özellikle Android Wear akıllı saatleri için sürpriz bir yenilik geliyor. Tap-to-Pay adı verilen servisle birlikte akıllı saatiniz ile artık alışveriş yapabilmenizin önü açılıyor.

Google Play 10.0 kodlarının arasında "Saati terminale tekrar yaklaştırın" gibi terimler de yer alırken, bu sistemin akıllı saat pazarında ibreleri tamamen farklı yöne çevireceği düşünülüyor.

Bununla birlikte Google Android Wear akıllı saate sahip olan kullanıcılar yakın zamanda NFC terminallerinde kredi kartı gibi saatlerini kullanabilecekler.

Google Play 10.0 ile gelen diğer bir yenilik ise tek kullanımlık uygulamalar. Bu özellikle birlikte de akıllı saatinize bir uygulamayı kurmadan da tek seferlik kullanım imkanına sahip olabileceksiniz.

Son dönemde akıllı saat sektöründe yaşanan durgunluğun getirilen bu yeni özellik sayesinde bir nebze olsun Android Wear lehine olumlu etki yapabileceği düşünülüyor.

google android wear google akıllı saat saat ile ödeme akıllı saat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.