Google AMP'nin Yerine Instant Geleceği Açıklandı

Google şirketinin mobil tarayıcılar içerisinde çok daha hızlı bir şekilde web servisi sunmak amacı ile kullanmakta olduğu Google AMP isimli servisinin isminin Instant şeklinde değişmesi amacıyla çalışmalar hızlı bir şekilde başladı.

Google AMP'nin Yerine Instant Geleceği Açıklandı

Google şirketinin mobil tarayıcılar içerisinde çok daha hızlı  bir şekilde web servisi sunmak amacı ile kullanmakta olduğu Google AMP isimli servisinin isminin Instant şeklinde değişmesi amacıyla çalışmalar hızlı bir şekilde başladı.

Şu zamana kadar Google AMP'nin ikonu ile beraber çok yüksek hızda açılmakta olan websitelerini öne çıkartmaya başlayan Google şirketi, renksiz tasarımı ile beraber çok  fazla dikkat çekmemekte olan ve AMP takısıyla herkes tarafından anlaşılmamış olan kısaltmayı daha anlaşılır duruma getirmek amacıyla Instant ismi ile değiştirmek amacıyla test etmeye başladı.

AMP ikonu içerisinde yer aldığı gibi yıldırım sembolü ile birlikte vurgulanacak olduğu açıklanan Instant etiketi bu kez mavi renge sahip bir durumda olacak ve fazlası ile anlaşılır bir görünüme kavuşmuş olacak. Pratikte bakıldığı zaman AMP’den bir farklılığı olmayacak fakat kullanıcı deneyimi ise çok daha iyi bir noktaya gelmiş olacak.

Daha halen test aşamasında olduğu açıklanmış olan Instant seçeneğinin genel bir  kullanıma ne zaman sunulacak olduğu ise henüz hiç bir şekilde belli değil. Arama sonuçları içerisinde AMP'nin yerine Instant görmüş olduğunuzda ise şaşırmanıza  hiç bir şekilde gerek yok. Ulaşmayı istemiş olduğunuz sayfa tekrardan ultra hızlı bir şekilde karşınızda gelmiş bir durumda olacak.

 

google amp ınstant
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.