Google Adsense'den Yüzlerce İnternet Sitesi Engellendi

İnternet sitesi sahiplerinin en büyük gelir kaynağı olan Google Adsense projesinde yeni bir gelişme yaşandı. 200 internet sitesi Google Adsense'den engellendi. Ayrıntılar haberimizde...

Google Adsense'den Yüzlerce İnternet Sitesi Engellendi

İnternet sitesi sahipleri bilindiği üzere çoğunlukla reklamlardan para kazanmakta. Bu alanda internet sitesi sahiplerinin gözdesi olan Google Adsense hususunda yeni bazı gelişmeler yaşandı. Google Adsense'den 200 internet sitesinin tamamen engellendiği bilgisine ulaşıldı. Peki bunun sebebi ne?

SAHTE HABER YAPAN İNTERNET SİTELERİ ENGELLENİYOR !

Elimize ulaşan bilgilere göre Google Adsense, sahte haber yaptıkları gerekçesiyle 200 internet sitesini engelledi. Son zamanlarda Google News gibi platformlardan ve aynı zamanda sosyal medya platformlarından daha fazla para kazanmak isteyen bazı internet sitesi sahipleri, sahte haber yoluna başvurmuşlardı. İşte Google, bu tarz haberler yapan internet sitelerini birer birer ayıklamaya karar verdi ve bu konuda ciddi bir çalışma yürütüyor. Bu sayede internet ortamında sahte haber yapan sitelerin tamamen kaldırılıp yararlı sitelerin daha çok hit almasının sağlanacağını ifade edebiliriz. Spam ve sahte haber sitelerinin azalması adına bu tarz dsiplin önlemleri kuşkusuz son derece yarar sağlayacaktır.

 

google adsense google adsense 200 haber sitesini engelledi sahte haber yapan site adsense'den ban yer mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.