Göktürk-2 Dünyayı 21 Bin kez turladı!

4 yıldır aktif olarak görüntü toplayan Göktürk-2 uydusu hakkında güncel açıklamalar geldi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamada 2012 yılından beridir yörüngedeki faaliyetlerine devam eden Göktürk-2 uydusu hakkında bilgiler verdi.

Göktürk-2 Dünyayı 21 Bin kez turladı!

Yapımına 2007 yılı içinde TÜBİTAK Uzay ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) tarafından başlanan ve 2012 yılının Aralık ayı içinde başarılı bir şekilde uzaya fırlatılan Göktürk-2 uydusu, 2012 yılından itibaren yörüngedeki 4. yılını geride bıraktı.

Göktürk-2 uydusu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yörüngedeki yolculuğunu sürdüren Göktürk-2'nin 4 yıl boyunca yörüngede toplam 21 bin 387 tur attığını, bu süre zarfında 23 milyon 800 bin kilometrekarelik bir alanın görüntülerini başarıyla aldığını ifade etti.

Bakan Özlü, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, "GÖKTÜRK-2 uydusu 4 yıl boyunca yörüngesinde 21 bin 387 tur atmış ve tüm dünyadan toplam 23 milyon 800 bin kilometrekarelik alan görüntülemiştir. Görüntüler tüm kamu kuruluşları ile paylaşılmaktadır. Görüntüler afet izleme, şehir planlama, tarım alanları izleme, orman yangınları ve istihbarat alanlarında kamu kuruluşları tarafından kullanılmaktadır".

göktürk-2 uydu Faruk Özlü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.