Gogoro'nun Elektrikli Bisikleti Gogoro 2 Smartscooter Duyuruldu

Gogoro tarafından çevre dostu yakıt teknolojisini kullanan yeni elektrikli bisikletleri ortaya çıktı. Konfor ve iki kişilik koltuk kapasitesi bulunan Gogoro elektrikli bisiklet aynı zamanda büyük hacimli bagaj görevi gören koltuk altı alanı barındırıyor.

Gogoro'nun Elektrikli Bisikleti Gogoro 2 Smartscooter Duyuruldu

Tayvan merkezli Gogoro firmasının yeni geliştirdiği elektrikli bisikletleri duyuruldu. Gogoro 2 Smartscooter adı ile tanıtımı yapılan elektrikli bisiklet gerek yakıt türü, gerekse de bisiklet ile mobilet karışımı tasarımı ile oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Gogoro 2 Smartscooter modelleri önümüzdeki aydan itibaren Tayvan merkezli olarak satışa sunulacak. Global anlamda birkaç ay içinde pazara girmesi beklenen yeni elektrikli bisikletin Avrupa'da öncelikle Almanya ve Fransa merkezli olarak satışa sunulacağı iddia ediliyor. Tayvan fiyatı 1295 dolar olacak olan Gogoro 2 Smartscooter beyaz, gri, turuncu, sarı, kırmızı ve mavi olmak üzere altı farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Belirlenen 1295 dolarlık fiyat etiketi Gogoro 2 Smartscooter ürününü oldukça çekici hale getirirken 0-50km arasını 4.3 saniyede alacağı belirtildi. Maksimum 90km/saat hızında hareket edebilecek olan Gogoro 2 Smartscooter tek bir şarjla 110km mesafe gidebilecek.

Gogoro 2 Smartscooter parmak izi güvenik desteğinin yanında renkli far tasarımı bu bisikleti oldukça şık bir hale getirmiş. Gogoro 2 Smartscooter ürününde en çok kullanıcıyı zora sokacak olan sıkıntı ise ürünün şarj ihtiyacının nasıl karşılanacağı oldu.

Şarj alanlarında dolum yapılabilecek olan Swappable bataryalar ile üretilen araç, bu özelliğin birçok bölgede desteklenmemesi nedeniyle sıkıntı yaşayabilir. Ülkemiz dahil birçok Avrupa ülkesinde bile hala bu altyapı sağlanmamış durumda.

Kendi ülkesi Tayvan'da şuan için yaklaşık 350 istasyon bulunuyor. Gogoro firması elektrikli araçların dünya genelinde yayılmasını beklerken, bu teknoloji desteklendiğinde birçok bölgede kendisine özel istasyon açacak gibi duruyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.