Gogoro 90 Km Hıza Ulaşan Elektrikli Bisikletini Tanıtıldı

Elektrikli araçların gelecekte çok daha yoğun biçimde karşımıza çıkacağına eminiz. Günümüz ulaşım formlarıyla arada ciddi farklar ulaşacağı ise kesin gibi görünüyor. Gogoro Tayvan menşei bir marka olarak farklılık yaratmanın peşine düşüyor ve maksimum hız ile hızlanma odaklı bir ürün duyuruyor.

Gogoro 90 Km Hıza Ulaşan Elektrikli Bisikletini Tanıtıldı

Şu sıralar Tayvan pazarında satışına başlanması için ciddi bir altyapı hazırlığı yapılıyor. Zira ülke genelinde 350 şarj istasyonu var. Bunu 500 istasyon arttırarak neredeyse 1.000 istasyon seviyesine taşımayı amaçlayan Gogoro şirketi yeni elektrikli bisikletiyle uzun vadeli kullanımlar hayal ediyor. Çıkarılabilir bataryaya sahip olmadığı için şarj istasyonu olmayan şehirlerde kullanımı pek mümkün görünmüyor.

İlk etapta satış için belirlenen hedeflerde Paris ve Amsterdam vardı. Fakat Amsterdam'da yaşanan şarj istasyonu sorunundan ötürü bundan vazgeçildi. Elektrikli bisikletin hızlanma konusunda 0-50 km arası hıza ulaşması 4.3 saniye alıyor. Bunun dışında bataryası doldurulduğunda 110 kilometre mesafe kat ediliyor. Aynı araçla ulaşılabilecek maksimum hız ise 90 kilometre/saat olarak sunuluyor.

Yani bildiğiniz elektrikli bisikletlerden performans açısından oldukça farklı. Gogoro elektrikli bisiklet fiyatı ise Tayvan'da 1.295 $ olarak açıklandı. Türkiye standartlarında vergilerle nasıl bir fiyatlandırma olabileceği bilinmese de 4662 TL'ye tekabül ediyor. Aynı zamanda Türkiye'de elektrikli araç şarj istasyonu problemi olduğundan ötürü Gogoro elektrikli bisiklet satışları için adım atacak mı bilinmez. Sarı, kırmızı, mavi, gri, turuncu ve beyaz renkleriyle modern çizgilerin şık görünümü çok hoş bir araç olmasını sağlamış.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.