GoDaddy’den İpuçları

Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, Emekliler Haftası şerefine emeklilerin hobilerini işe dönüştürebilmeleri için ipuçları paylaştı. Türkiye’de 40 milyon internet kullanıcısı bulunuyor ve bu da ülkenin yüzde 60’ına denk geliyor. Yani günümüzde emekliler, hobi, yetenek ve/veya tutkularını internete taşıyarak ek gelir elde edebilirler.

GoDaddy’den İpuçları

 Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, Emekliler Haftası şerefine emeklilerin hobilerini işe dönüştürebilmeleri için ipuçları paylaştı. Türkiye’de 40 milyon internet kullanıcısı bulunuyor ve bu da ülkenin yüzde 60’ına denk geliyor. Yani günümüzde emekliler, hobi, yetenek ve/veya tutkularını internete taşıyarak ek gelir elde edebilirler.

GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, 2016 ortası itibariyle Türkiye’deki emeklilerin sayısının 11 milyonu geçtiğine dikkati çekti ve 20 milyon aktif çalışanın olduğunu göz önünde bulundurarak her iki çalışandan birinin bir emekliye bakması gerektiğini belirtti. Maruzzi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Emeklilerin işten ayrıldıktan sonra hobi veya yeteneklerini işe dönüştürdüklerini sık sık görüyoruz. Bunun nedenlerinden biri de herkesin fikrine uygun alan adı kaydettirmesini ve bir web sitesi ile bu fikri hayata geçirmesini kolaylaştıran, uygun fiyatlı dijital çözümlerin kolay bulunur ve erişilir olması. İşletmenizi dijital olarak başlatmak size fiziksel bir yere ihtiyacınız olmadan fikrinizi deneme ve büyüme için talep ve imkân olup olmadığını görme şansı tanıyor. Aynı zamanda 40 milyon kişiyle iletişim olanağı sağladığı için işinizi duyurmak için ideal bir yol sunuyor. Çalışmaya devam etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.”
İşte GoDaddy’den hobilerini işe dönüştürmeyi düşünenler için 5 ipucu:

1.Girişiminize isim seçerken dikkatli olun
İşletme açmaya kendinizi adamadan önce fikriniz için bir isim seçip internetteki yerinizi ayırtmanız iyi bir başlangıç olur. Bu da üstün körü yapılmaması gereken bir şey. Kısa, yazılması kolay, akılda kalıcı ve hedef kitlenizin ilgisini çekecek bir isim bulmalısınız. Müşterilerinize ne sunacağınızı ve ne gibi faaliyetler planladığınızı düşünün. Bir ürün yapıp internette satmayı mı hedefliyorsunuz? Öyle ise nasıl malzemeler kullanacaksınız? Ürün veya hizmetlerinizi kim kullanacak? Bütün bu sorular belirli kelime ve kelime bileşenleri bulmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kendi isminizi, adınız ve soyadınızı kullanmayı seçebilirsiniz; böylece müşterileriniz kiminle iletişim kurduklarını bilirler. Bir isimde karar kıldıktan sonraki en önemli adım ise seçtiğiniz ismin aramasını yapmak. Google’da arama yapın, sosyal medya platformlarını tarayın ve ismin başkası tarafından kullanmadığından emin olun.

2.Fikriniz için bir alan adı kaydettirin
İsim seçtiğinize göre dijital dünyadaki adresinizi almanın zamanı geldi. Elişlerinizi satsanız da, üçüncü parti sitelerde danışmanlık hizmeti sunsanız da alan adınızı kaydettirmeniz, potansiyel müşterilerinizin sizi bulup online satış platformunuza ulaşmalarına yardımcı olmak için önemli bir adım. Alan adınızı kaydettirmek için tr.godaddy.com gibi bir alana adı kayıt kuruluşunun sitesini ziyaret ederek istediğiniz ismi arama çubuğuna girin. Sonuçlar size alabileceğiniz alan adlarını gösterecektir.

3.İş planınızı hazırlayın
Emekliyseniz, zaten hayatınız boyunca yeterince çalıştınız. Ancak hobinizi daha profesyonel bir şekilde devam ettirmek için bir iş planı hazırlamanızı öneriyoruz. Uzun veya çok detaylı olmasına gerek yok ama kendinizi hazır hissettiğinizde ürününüzü, misyonunuzu (neden bu işi yaptığınızı), müşterilerinizin kim olduğunu (ne kadar spesifik olursa o kadar iyi), nerede satış yapmak istediğinizi (online, kermeslerde, dükkan/galerilerde) ve finansal hedeflerinizi yazdığınız basit, tek sayfalık bir plan yapın. Bu, size yön verecek ve temel hedeflerinizden şaşmamanızı sağlayacaktır.

4.Web sitesi kurun
Web sitesi kurmak için kodlama bilmenin gerektiği günler geçmişte kaldı. GoDaddy’nin yeni Web Sitesi Mimarı sayesinde bir saatten az zamanda profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Başlangıç için kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı anlattığınız kısa bir yazı ile birlikte telefon numaranızın yer aldığı tek sayfalık bir site yeterli olacaktır. Web sitesinin güzelliği, istediğiniz zaman istediğiniz gibi güncelleyebildiğiniz bir platform olması. Dilediğiniz gibi sayfa ekleyebilir veya çıkarabilir, içeriği ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz.

Profesyonel ipucu: İnsanların sizi ve/veya sunduğunuz ürün ve hizmetleri ararken kullanabilecekleri kelimeleri düşünün. Örneğin, Antalya’dan el yapımı havlu satıyorsanız “el yapımı havlu” ve “Antalya” kelimelerinin ana sayfanızda ve sitenizde yer aldığından emin olun.

5.Sosyalleşin
Sonraki adım olarak hedef kitlenizin zaman geçirdiği Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında hesap açmayı göz önünde bulundurun. Hesaplarınızı işletmenizin adını kullanarak açmanız önemli çünkü daha sonra da hesaplarınızı web sitenize yönlendirmelisiniz. Böylece web sitenize daha çok müşteri çekip, insanların ürün veya fikirlerinizi incelemesini sağlayabilirsiniz.

6.Bir e-ticaret platformu seçin
Eğer internette satış yapmaya karar verdiyseniz, bir e-ticaret platformu seçmeniz gerekiyor. Hangi platformu seçerseniz seçin web sitenize bağlamayı unutmayın, böylece web sitenize gelen ziyaretçiler online mağazanızı bulabilirler. Eğer web sitenize kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve neden yaptığınızı anlatan bir ana sayfa eklerseniz müşterileriniz mağazanıza tıklayıp sizden ürün satın almaya daha meyilli olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.