Go Keyboard Uygulamasının Android Ajanı Olduğu Açıklandı

Android işletim sistemi ile ilgili geliştirilmiş olan popüler klavye uygulamalarından biri olan Go Keyboard, meğerki gizli bir şekilde kullanıcılarının bilgilerini sızdırmak ile görevliymiş.

Go Keyboard Uygulamasının Android Ajanı Olduğu Açıklandı

Android işletim sistemi ile ilgili geliştirilmiş  olan popüler klavye uygulamalarından biri olan Go Keyboard, meğerki gizli bir şekilde kullanıcılarının bilgilerini sızdırmak ile görevliymiş. Aynı geliştiricinin ekibi tarafından yapılmış benzeyen pek çok değişik casus uygulamasının mevcut olduğu bilinmektedir.

AdGuard uygulamasının güvenlik ile ilgili araştırmacıları, Çin asıllı GOMO geliştirici ekibinin tarafından piyasaya sürülmüş ''Go Keyboard'' ismine sahip olan klavye uygulamasının casusluk yapmakta olduğunu ve güvenilir bir durumda olamadığını açık bir şekilde tespit etti.


Hali hazır bir durumda Goole Play Store üzerinde aynı ekip tarafından hazırlanmış  olan  ''Swipe input ile birlikte GIFs, Free Theme ve de  GIF'' ismine sahip pek çok benzeyen uygulama yer almaktadır. Araştırmacılara bakılır ise bu uygulamalar da tıpkı Go Keyboard uygulaması içerisinde yer aldığı gibi, bilgi hırsızlığı yaparak yetkisiz  bir kod çalıştırmaktadır.

100.000 ila 500.000 arasında bir indirme ile birlikte 4.5 ila 4.4 arasında bir değerlendirme oranına sahip durumdaki bu bahsi geçen uygulamalar, bugüne kadar pek çok kullanıcının tarafından  tamamen ''Güvenli'' bir şekilde biliniyordu. Son olarak  ise güvenlik araştırmacıların belirtmiş olduğu üzere, kullanıcıların güvenlikleri amacı ile söz konusu  olan bu uygulamaları hiç bir şekilde indirip yüklememelerinin gerekli olduğu da açık bir şekilde belirtildi.

 

go keyboard android gomo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.