Gmail Maksimum E-posta Limitinde Değişiklik Yapıldı

Google, Gmail kullanıcıları için maksimum e-posta dosya boyutu limitinde değişikliğe gitti. 25 MB olan en fazla dosya boyutu, 50 MB'a çıkarıldı yani iki kat bir artış söz konusu oldu.

Gmail Maksimum E-posta Limitinde Değişiklik Yapıldı

Gmail servisi yeni bir güncelleme ile daha pratik bir hale geliyor. Uygulamada bulunan dosya boyutu limiti iki kat fazla arttırılarak 50 MB oluyor.

Günümüzde mail servisleri son derece büyük bir önem teşkil ediyor. Sebebi akıllı telefonlarla ilişkilendirme, haberdar olma gibi amaçlarla artık sık sık kullanıyoruz. Mail için eskiden bilgisayar sistemlerine ihtiyaç duyarken artık telefonlarımızda bulunan mail uygulamalarını nerede olursak olalım kullanabiliyoruz. Ancak teknoloji dünyasında bulunan bazı limitler pratikliği engelleyebiliyor. Google'ın sevilen mail servisi Gmail'de bulunan dosya boyutu sınırı da bunlardan biri. Ancak söz konusu sınır iyileştirildi ve kullanıcılara bu bağlamda bir müjde verildi. Eskiden Gmail kullanıcıları karşı taraftan en fazla 25 MB boyutunda dosya alabiliyorlardı. Ancak artık Gmail içinde 50 MB'a kadar dosyalar gönderilebilecek. 

Eğer güncelleme henüz isze ulaşmadıysa endişelenmeyin. Kısa bir süre zarfı içerisinde güncelleme tüm herkes için geçerli olacaktır. 1 ila 3 gün arasında söz konusu güncellemenin herkes için tamamiyle geçerli olması bekleniyor.

 

gmail gmail e-posta limiti 50 mb 25 mb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.