Geliştiriciler İçin iPhone X Modeli Konusunda Uyarı

Apple şirketi geliştiricileri 3 Kasım tarihi içerisinde satışa sunulacak olduğu açıklanan iPhone X modeli için uygulamalarını tekrardan güncellemeleri ile ilgili uyardı.

Geliştiriciler İçin iPhone X Modeli Konusunda Uyarı

Apple  şirketi geliştiricileri 3 Kasım tarihi içerisinde satışa sunulacak olduğu açıklanan iPhone X modeli için uygulamalarını tekrardan güncellemeleri ile ilgili uyardı.

5.8 büyüklüğüne sahip olan nerde ise çerçevesiz OLED bir ekran barındıran bu premium iPhone modelinin ekran ile ilgili tasarımı tüm App Store'da yer alan uygulamalarının güncellenmesine neden olacak. TrueDepth isimli kamera sisteminin yer almakta olduğu açıklanan ekranın üst bölümündeki çentik nedeni ile geliştiricilerde  uygulamalarını yeni iPhone modeline özel bir formata sokmak mecburiyetindeler.

Apple şirketi geliştirici bloğu içerisinde paylaştığı bir mesajda uygulamaların Xcode’de yer alan iPhone X simülatörü kullanılıp test edilmesi ile ilgili geliştiricileri uyarmakta. Apple şirketinin mesajı geliştiricilerin de Xcode’ı kullanıp uygulamalarında yeni iPhone modelinin özelliklerini test ettikten hemen sonra ekran görüntüleri çekerek yenilenen meta verileri ve de uygulamayı iTunes Connect üzerine yüklemeleri ile alakalı olarak şimdilik basit bir uyarı pozisyonunda.

27 Ekim itibari ile ön siparişe açılmış durumdaki iPhone X modeli, 3 Kasım itibariyle müşterilere ulaşmış olacak. Yeni gelen siparişlerin tahmini teslimleri ise Aralık ayının ortalarında olacak. Apple şirketi, 3 Kasım tarihini beklemeden bir takım siparişleri ise daha şimdiden kargoya vermiş gibi görünmekte. Müşteriler ise UPS kargonun sistemi içerisinde satın almış oldukları ürünü görmeye başladıklarını açıkladılar. Bu ise bazı şanslı müşterilerin 3 Kasım tarihinden daha önce OLED ekrana sahip yeni iPhone modeline kavuşabileceklerini göstermekte.

apple iphone x geliştirici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.