Gelişmiş Teknoloji İle Ortaya Çıkacak Durumlari Öğrenmek İçin Bu Siteyi Ziyaret Edin

Durmak bilmeyen bir yapıya sahip olan teknolojik gelişmeler ortaya çıkan yeni durumların etkisiyle çok daha farklı bir hal almaya başladı.

Gelişmiş Teknoloji İle Ortaya Çıkacak Durumlari Öğrenmek İçin Bu Siteyi Ziyaret Edin

SPONSOR iÇERİK

Özellikle internet ve akıllı telefonlarla yüksek oranda gelişme gösterirken insan hayatını kolaylaştırmayı başaran birçok unsurda birbiri ardına geldi. Tek bir hareketle Province ne demek diye sorularak anında cevap alınabilmesi kadar kolay olan teknolojik gelişmeler 2020 yılına kadar bambaşka bir yapıya kavuşacak düzeyde. Amerikalı bilim adamları tarafından ortaya konan çeşitli robotların yapay zekâ ile gösterecekleri etki düzeyi ise tahmin edilenden çok daha yüksek oranda olacak. Bunun dışında çeşitli bilgisayar programlarıyla işlemlerin yapılması ve şoförsüz araçlarda bu düzen içinde önemli yerlere sahip olacak. Trafik kazalarında ölüm oranlarını bitirecek olan teknolojik gelişmelerin başında gelen şoförsüz araç programı aynı zamanda özel araç kullanımını da ortadan kaldırmayı hedefliyor. Telefon mesajı ile istenilen konuma anında araç gönderimi sağlanırken işlem sonrasında ücret alımı da otomatik yapılacak. Böylelikle taksicilik gibi bir meslek grubunun ortadan kalkmasına de sebebiyet verilmiş olacak. 

Güneş enerjisi maliyetlerinin düşmesinden dolayı kömür üretimlerinin de önemi kalmayacak. Yapılan teknolojik gelişmelerle çok daha kolay ve makul fiyat aralıklarında güneşten enerji üretilecek. Bu sayede kömür madenlerinin tamamına yakının 2025 yılına kadar kapanması sağlanacak. Çok farklı alanlarda kullanımı etkileyici olan akıllı telefonlar ise sağlık taraması yapabilme yetisini de yakın bir zamanda kazanacak. Böylelikle hastaneye gitmeden 54 farklı testtin yapılması düşünülüyor. “Tricorder” adında olan tıbbi cihaz sayesinde kolaylıkla testler başarılı bir şekilde yapılabilecek. Aynı zamanda üretimi hızlı bir şekilde olmasından dolayı fiyatının da çok pahalı olmayacağı açıklandı. Bundan dolayı birkaç yıl içinde milyarca kişi tarafından kullanılması tahmin ediliyor. En üst düzeyde sağlık hizmeti vermesinin yanı sıra hata payının sıfır olması da cihazın kalitesini ortaya koyacak. Böylelikle hastanelerin sağlayacağı hizmetlerin kısıtlı olması ya da gelirlerin önemli oranda düşmesi de teknolojik gelişmelerden nasibini alacak. Konuşarak öğren yöntemiyle çok daha kolay bir şekilde dil öğrenimin mümkün olmasından dolayı online dil kurslarının sayısı da yükselecek. Modern anlamda eğitim vermeyen kursların ise kapanması tek seçenek olacak. Ayrıca çok daha hızlı ve pratik bir şekilde konuşulabilmesinin yanı sıra çeşitli teknik araçlarla evde ayakkabınızı üretebileceksiniz. İstenilen modelde ve tasarımda olabilmesi mümkün olan ayakkabıların maliyetlerinin düşmesiyle fiyatlarında da belirgin bir indirim olacak. Herkes tarafından alınabilir olacak olan üç boyutlu yazıcılar sayesinde anında ayakkabı üretimi mümkün hale gelecek. 

Yakın bir tarihte birçok mesleğin yok olacağı öngörülürken bilgisayar üzerinden iş yapma oranının artmasından dolayı yeni mesleklerinde ortaya çıkacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda çok daha kolay bir hal alacak İngilizce öğrenimi ile ulus farkının kalmaması da bekleniyor. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-kisa-sozler/ linkinde bulunan kısa sözlerin ezberlenerek çok daha kolay bir şekilde İngilizce öğrenilmesi mümkün olduğu için teknolojik gelişmelerin yayılma hızı da yüksek olacak. Dil farkının ortadan kalkmasıyla iletişim önem kazanırken iletişim eksenli meslek gruplarının varlığı da mühendislik düzeyine kadar yükselecek. Ayrıca sosyal yaşam üzerinde belirleyici olan meslek gruplarının da 2020 yıllarında çok daha popüler olması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.