Gelecek Sony Xperia Modeli 6 Inç 18:9 Ekran Özellikli Olabilir

En büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Samsung'un Galaxy S8 modeli ile birlikte ekran tasarımını tamamen yenilemesi rekabet içinde olduğu diğer büyük üreticilere de belirli bir değişim zorunluluğunu doğurdu. Ekran tasarımını yenilemek için Sony ve Japan Display ortaklığı ile geliştirilen 6inç Quad HD ekran teknolojisi de bu amaç için duyuruldu.

Gelecek Sony Xperia Modeli 6 Inç 18:9 Ekran Özellikli Olabilir

2017 yılı ile birlikte tanıtımı yapılan akıllı telefon modellerinde amiral gemilerin en dikkat çeken özelliklerinin başında ekran tasarımındaki değişikliklerle birlikte ekran/gövde oranının anlamlı şekilde yükselmesi oldu. Bu amaçla 16:9 görüntü formatını bırakan LG ve Samsung firmaları, tanıtımını yaptığı amiral gemilerinde 18:9 ekran formatına geçiş yaptı ve ekranlarını bu boyuta uygun olarak geliştirdi. Bu sayede özellikle bu cihazlarda video izlerken ortaya çıkan siyah kenarlar daha fazla küçülürken video alanı genişletilebilmiş oldu.

18:9 ekran boyutu mobil cihazlar için daha kullanışlı bir hal sunarken şimdilik standart olarak üretilecek format olduğunu da söyleyemeyiz, ancak bu boyuttaki cihazların artarak üretimine devam edileceğini belirtebiliriz.

Japan Display tarafından yapılan açıklamada Samsung ve LG firmalarının ardından Sony'de buna benzer bir ekran teknolojisini kullanacak olan bir model üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Sony, Hitachi ve Toshiba işbirliği ile geliştirilen Japan Display yaptığı açıklamada 6inç 18:9 formatında Quad HD ekran ürününü duyurdu. Bu duyuru ile birlikte Sony marka akıllı telefon modellerinin de bu formata uygun olarak geliştirileceği vebir nevi Sony modellerinin tasarım değiştireceğini akla getirdi.

Full Active LCD ekran olarak belirtilen bu ekran teknolojisi daha derin siyah renk bulundururken ıslak elle kullanımı ise daha da kolaylaştıracak. İnce kenarlıklara sahip olacak olan bu teknoloji ile birlikte yeni Sony amiral gemisinin neredeyse sıfır kenarlıklı olarak üretilebileceğini ortaya çıkarıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.