Gelecek Sene iPad Satışlarında Face ID Olabilir

iPhone X modeli ile lanse edilmiş olan Face ID yüz tanıması teknolojisinin gelecek sene piyasaya sürülmesi beklenilmekte olan iPad modellerinde de yer alması beklenmekte.

Gelecek Sene iPad Satışlarında Face ID Olabilir

iPhone X  modeli ile lanse edilmiş olan Face ID yüz tanıması teknolojisinin gelecek sene piyasaya sürülmesi beklenilmekte olan iPad modellerinde de yer alması beklenmekte.

 Peki, bu özellik tabletin satışlarına olumlu etki edebilir mi?

2018 yılında piyasaya sürülecek olan daha fazla cihazda Face ID benzeri yüz tanımlama yeteneklerinin bulunması bekleniyor. Tabii ki Apple’ın da 2018 iPad modellerine TrueDepth Kamera sistemini entegre ederek satışları artırmak hedefinde olacağı düşülüyor.

Şirketin dikey boşluk yüzeyli lazer (VCSEL) tedarikçilerini gelecek yıl için yoğun satış beklentisi konusunda uyardığı ileri sürülmüş durumda. Face ID teknolojisini gerçeğe dönüştüren kamera sisteminin bu kritik bileşeni için haliyle tedarik büyük önem taşıyor.

iPad
Tayvan merkezli VCSEL tedarikçileri Visual Photonics Epitaxy (VPEC), Epistar, Advanced Wireless Semiconductor (AWSC) ve Global Communication Semiconductors’ın gelecek yıl için hazırlıklara başladığı ve 3 boyutlu sensörü akıllı telefonlarına getirmek isteyen diğer şirketleri de göz önünde bulundurdukları bilgiler arasında. Ayrıca, uluslararası parça üreticileri Lumentum Holdings, Finisar, Princeton Optronics ve Heptagon da üretime hız vermiş durumda. Bu arada Apple tarafından iOS cihazların VCSEL tedariği için Finistar’a 390 milyon dolar yatırım yapıldığını da not olarak düşelim.

Artırılmış gerçeklik (AR) sektörü için de kullanılacağı düşülen TrueDepth teknolojisi için şirketin daha fazla cihazla desteği genişletmek isteyeceği de öngörüler arasında.

apple iphone x face id
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.