Gece Gölgenin Rahatına Bak Youtube’dan Kalktı

240 milyon görüntülemesi olan Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı Youtube'dan kaldırıldı. Peki şarkı neden kaldırıldı? Açıklama geldi mi?

Gece Gölgenin Rahatına Bak Youtube’dan Kalktı

Son dönemde sosyal medya üzerinden ünlenen şarkılarla karşılaşmaya başladık. Yayınlandıktan sonra gördüğü ilgi ile bir anda yeni fenomenler ortaya çıkaran yeni yapımlarla çok sık karşılaşıyoruz. Bu yapımlardan birisi de geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkı olmuştu. Çağatay Akman ismine sahip bir genç tarafından yayınlanan şarkının yayınlanmasının ardından bir anda ilgi odağı olması da Çağatay Akman’ın da fenomenler arasında ismini yazdırmasını sağlamıştı. Kısa süre içerisinde 240 milyon gibi bir izleme rakamıyla rekorları da kırmayı başaran yapımın şimdilerde ise Youtube’dan kaldırıldığı ortaya çıktı.

Gece Gölgenin Rahatına Bak Neden Youtube’dan Kaldırıldı?

Aslında Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının videosunu kaldırılmasının nedeni belli. Youtube tarafından sunulan gerekçeye göre şarkı telif hakları nedeniyle kaldırıldı. Daha önce 2012 yılında yayınlanmadığı belirtilen Anna RF yapımı şarkının birebir aynı altyapısını kullanan Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının bu nedenle kaldırıldığı belirtildi.

240 milyon indirilmeye sahip olan videonun kaldırılmasından sonra ise bir açıklama gelmedi. Daha önce telifin satın alındığı iddia edilmiş olsa da Youtube’un kararı sonrasında böyle bir durumun olmadığı görüşü de ortaya çıkmaya başladı. Şimdilik şaşkınlıkla karşılanan karara karşı nasıl bir cevap verileceği ise gizemini koruyor.

youtube telif hakkı gece gölgenin rahatına bak çağatay akman anna rf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.