Gear 3 Serisi Yeni Güncellemeyi Alacak Mı?

Samsung şirketi, geçmiş olduğumuz sene satışa çıkarttığı akıllı saat modellerinden Gear S3 classic ve de Gear S3 frontier modelleri için Tizen 3.0 ile ilgili güncellemesini resmen doğruladı.

Gear 3 Serisi Yeni Güncellemeyi Alacak Mı?

Samsung şirketi, geçmiş olduğumuz sene satışa çıkarttığı akıllı saat modellerinden Gear S3 classic ve  de Gear S3 frontier modelleri için Tizen 3.0 ile ilgili güncellemesini  resmen doğruladı. 

Samsung şirketi geçmiş olduğumuz yıl gerçekleştirilen IFA 2016 fuarının dahilinde yeni Gear S3 classic modeli ve Gear S3 frontier modelindeki akıllı saatlerinin  resmi duyurusunu gerçekleştirip, Ekim ayında  ise cihazları kullanıcılarla buluşturmuştu.

Samsung şirketinin geliştirmiş olduğu bir işletim sistemi olarak öne çıkan Tizen'in 2.3.2 sürümüyle kutudan çıkmış olan Gear S3 akıllı saat serisinin, Tizen 3.0 ile ilgili güncellemesini alıp almayacağı da cihaz sahipleri için çok büyük bir merak konusu durumuna geldi.

Geçmiş olduğumuz günlerde tanıtımı yapılan ve de  Tizen 3.0 ile kutusundan çıkan Gear Sport modelinin hemen sonrasında, yeni Tizen sürümüyle çalışacak olduğu belirtilen ilk akıllı saat modellerinin ise Samsung şirketine ait olan Gear S3 serisindeki olduğu resmen açıklandı.

Gear S3 serisine ise güncellemenin tam olarak hangi tarihte yayınlanacağı bilinmezliğini korurken, akıllı saatlerin böylelikle çok daha işlevsel bir duruma gelmesi beklenmekte.

3.0 sürümüyle beraber artık 64 bit desteği sunmaya başlamış olan Tizen işletim sistemi, Android kısmında görmüş olduğumuz ve mobil oyun deneyimini  çok daha iyi bir noktaya taşımakta olan Vulkan API'sine kavuşmuş oluyor.

Bluetooth 4.2 ve de çok gelişmiş 4K ekran desteğinin yanında ses ile kontrol, çoklu bir  kullanıcı desteği ve 
 de güvenlik iyileştirmeleri  ise Tizen 3.0 ile beraber sunulan öteki yeniliklerden bir kısmı.

 

samsung gear 3 tizen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.