Gamescom'da Türkiye Sesleri!

Dünyanın en büyük interaktif eğlence fuarı gamescom’a bu yıl partner ülke olan Türkiye, fuarın daha ilk gününden katılımcıların ve medyanın ilgisini çekti.

Gamescom'da Türkiye Sesleri!

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), ODTÜ TEKNOKENT ve Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (Turkish Electro Technology – TET) destekleriyle hazırlanan standta bu yıl hem yazılım ve hem oyun sektörünün öncü firmaları hem de bağımsız geliştiriciler yer aldı.

Turkey Loves Indies kampanyası, gamescom’daki Türkiye standının odağını oluşturuyor. Amaçları, Türkiye’nin bağımsız oyun geliştiricilerine destek vermek.

Destekçiler, oyunları farklı insan ve kültürlerle bir araya getirmeyi amaçlanıyor.

Mount & Blade serisiyle uluslararası platformda atak yapan ve milyonlarca oyuncuya ulaşan Taleworlds Entertainment, serinin merakla beklenen son oyunu Mount & Blade II: Bannerlord’u özel tasarlanmış standında uluslararası basına tanıttı.

Taleworlds Entertainment’ın yanı sıra stantta 1010! oyunuyla mobil oyuncuların beğenisini kazanan Gram Games, MoBu ve Legendary Team oyunlarıyla 2015 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’nde birçok ödüle layık görülen Panteon, Steam’de yeşil ışık almış yerli korku oyunu No:70’in yapımcıları No70 Games, Darklings ve Rop gibi oyunlarla Apple Store’da üst sıralarda yer almış Mildmania, VR ile ilgili çalışmalarıyla göz dolduran Hologram gibi geliştirici firmalada boy gösteriyor.

Türkiye’de lokalizasyon veya oyun seslendirmesi dendiğinde akla ilk gelen iki şirket olan Melodika ve Stüdyo 23 de bu yıl Türkiye standında tanıtımlarını yapan firmalardan.

ODTÜ TEKNOKENT ve ülkemizin önde gelen teknoloji ve yazılım şirketleri arasında yer alan Sanlab ve STRS TEKNOLOJİ de yabancı firmalara bugüne kadar geldikleri aşamaları haklı bir gururla gösteriyorlar.

gamescom todeg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.