Galaxy S9 Plus Modelinin Render Görüntülerini Sızdırdılar

Samsung şirketinin 2018 senesinde satışa çıkartacağı Galaxy S9 Plus isimli modeline ait olan render görüntüleri resmen sızdırıldı.

Galaxy S9 Plus Modelinin Render Görüntülerini Sızdırdılar

Samsung şirketinin 2018 senesinde satışa çıkartacağı Galaxy S9 Plus isimli modeline ait  olan render görüntüleri resmen sızdırıldı. 

Galaxy S9 render görüntüleri, telefonun tasarım detaylarını açık bir şekilde gösteriyor.


Galaxy S9 Plus render görüntüleri ortaya çıktı
2018 yılında piyasaya çıkacak olan ve daha şimdiden büyük beklentiler oluşturan Samsung Galaxy S9 Plus modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. Sosyal medya yaptığı sızıntı paylaşımları ile tanınan OnLeaks tarafından paylaşılan bu görseller, telefonun detaylarını açık bir şekilde ortaya koyuyor.


Samsung Galaxy S9 Plus modeli, ekran boyutu noktasında Galaxy S8+ Plus modeline göre 0.1 inç daha küçük olacak. Telefonun render görüntülerine göre Galaxy S9 Plus modeli 6.1 inç boyutlu bir ekrana sahip olacak. Telefonun boyutları ise 157.7 x 73.8 x 8.5 mm olarak tahmin ediliyor. Galaxy S8 Plus modeli ise 159.5 x 73.4 x 8.1 mm ölçülere sahip. Bu değerlere bakınca, Galaxy S9 Plus modelinin boy olarak daha kısa ancak kalınlık noktasında ise 0.4 mm daha kalın olacağını belirtmek gerekiyor. 0.4 mm daha kalın kasasının pil kapasitesine yükseltme noktasında etkisi olacak mı sorusu ise henüz bir yanıt bulabilmiş değil.


Son dönemde, özellikle iPhone 7 sonrasında başlayan kulaklık jakının kaldırılması modasına Samsung karşı çıkmaya devam ediyor. Galaxy S9 Plus render görüntüleri bunu doğrular nitelikte zira USB Type-C girişinin yanında 3.5 mm kulaklık jakı net bir şekilde görünüyor.


Galaxy S9 Plus’ın en ciddi yeniliği ise arka taraftaki çift kamera ile karşımıza çıkacak. Galaxy Note 8 ile ilk kez çift kamerayı kullanıcılarına sunan Samsung, bu model ile Galaxy S serisine de ilk defa çift kamera donanımını getirmiş olacak. Galaxy S9 modelinin ise tek kamera ile geleceğini hatırlatalım.

Tasarım noktasındaki bir diğer yenilik ise kamera ve parmak izi tarayıcısının dikey olarak tasarlanması. Galaxy S8 Plus ve Note 8 modellerinde yatay olarak tasarlanan bu alan bazı kullanıcılar tarafından ciddi şekilde eleştirilmişti. Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modeli ise bu eleştirileri sonlandırabilir.

samsung galaxy s9 plus render
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.