Galaxy S9 Modelinin Hangi İşlemciyi Kullanacağı Ortaya Çıktı

Galaxy S8 isimli serisinin tanıtımının üstünden daha fazlası ile kısa bir zaman geçmiş olmasına karşın Samsung şirketinin, önümüzdeki sene kullanıcılar ile buluşturacak olduğu yeni amiral gemisi modeli Galaxy S9'un hakkındaki ilk detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamış oldu.

Galaxy S9 Modelinin Hangi İşlemciyi Kullanacağı Ortaya Çıktı

Galaxy S8 isimli serisinin tanıtımının üstünden daha fazlası ile kısa bir zaman geçmiş olmasına karşın Samsung şirketinin, önümüzdeki sene kullanıcılar ile buluşturacak olduğu yeni amiral gemisi  modeli Galaxy S9'un hakkındaki ilk detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamış oldu.

Amiral gemisinin modellerini senelerdir Exynos ve  de Snapdragon işlemciye sahip olmak üzre 2 değişik versiyonda satışa çıkartmakta olan Samsung şirketi, 2 gün sonrasında tanıtılacak olduğu belirtilen Galaxy Note 8 modelinde ve gelecek sene içerisinde kullanıcılar ile buluşturacak olduğu Galaxy S9 modelinde de bu politikasına tamamen sadık kalmayı sürdürecek.

Weibo isimli platform üstünde paylaşılmış olan yeni raporlara bakılırsa Samsung şirketi, tahmin edilmekte olduğu gibi Galaxy S9 modeli içerisinde Qualcomm'a ait önümüzdeki aylarda tanıtacak olduğu Snapdragon 845'i ve  de kendi geliştirmiş olduğu Exynos 9810'ı kullanıyor olacak.

Snapdragon 835 isimli yonga setinden %35  oranında çok daha hızlı olabileceği ve de 7 nm üretim süreci içerisinden geçeceği iddia edilmekte olan, Adreno 630  isimli grafik birimine ev sahipliği gerçekleştirmekte bulunan Snapdragon 845 içinde, 4 adeti Cortex A53 ve öteki 4 adeta Cortex A73  isimli olmak üzere toplam olarak 8 tane çekirdek yer alıyor olacak.

Samsung şirketinin gelecek sene içerisinde amiral gemisi modellerinde kullanacak olduğu Exynos 9810 isimli işlemcisi hakkında da, maalesefli fazlası ile kısıtlı bir bilgiye sahip durumdayız.

samsung galaxy s8 galaxy s9
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.