Galaxy S9 Modelinde 3D Yüz Tanıması Özelliği Olacak

Samsung şirketi, mevcut amiral gemisi modellerindeki yüz tanıması sisteminin yerine iPhone X modelinde kullanılmakta olan 3D yüz tanıması sistemine geçiş yapmayı istiyor. Firmanın bu özelliğe sahip olan ilk telefonu ise Galaxy S9 modeli olacak.

Galaxy S9 Modelinde 3D Yüz Tanıması Özelliği Olacak

Samsung şirketi, mevcut amiral gemisi modellerindeki yüz tanıması sisteminin yerine iPhone X modelinde kullanılmakta olan 3D yüz tanıması sistemine geçiş yapmayı istiyor. Firmanın bu özelliğe sahip olan  ilk telefonu ise Galaxy S9 modeli olacak.

Yüz tanıması sistemi Samsung şirketinin hali hazırda etkin bir şekilde kullanmakta olduğu bir sistem. Lakin 2D özellikli kameralara dayalı olduğundan dolayı fotoğraf ve de maskelerle rahat bir şekilde kandırılabilmekte. Bu ise Samsung şirketinin yüz tanımasını temel güvenlik sistemi ve  de ödeme yöntemi şeklinde kullanabilmesine engel olmakta.

Galaxy S8 modeli ve Note 8 modelinde iris tarayıcısı özelliği bulunsa bile Samsung şirketinin yüz tanıma sistemini geliştirmeyi istediği düşünülmekte. KGI şirketinin analistlerinden biri olan Kuo’nun iPhone X modelindeki TrueDepth isimli kamera sisteminin pek çok Android cihaza ilham kaynağı bulunacağı iddiası muhtemel olarak Galaxy S9 modeliyle beraber gerçekleşmiş olacak.

TrueDepth özellikli kameranın içerisinde yüzü 3D bir şekile tarayan, resimle saldırıya uğrayamayacak güvenli girişler sağlayabilen minyatür olan bir Kinect mevcut. iPhone X modelinin bu kamera özelliğinin Samsung şirketinin tarafından da kullanılacak olduğu iddia edilmekte. Ice Universe şirketine bakılırsa, Galaxy S9 modelinin ön kamerası da 3D sensöre sahip bir durumda olacak. Samsung şirketinin yeni  olan bu kamera sistemini çerçevesiz durumdaki ekran tasarımını hiç bir şekilde bozmadan ekrana nasıl yerleştirecek olduğu ise şimdilik bilinmemekte.

samsung galaxy s9 3d yüz tanıma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.