Galaxy Note 8 Modeliyle Alakalı Üzen Bir Açıklama Yapıldı

Samsung şirketi, geçmiş olduğumuz günlerde resmi internet sitesi üzerinde yer alan Galaxy Note 8 tanıtım sayfası içerisinde cihazın 4K çözünürlüğe sahip olarak saniyede 60 karelik bir video kaydı yapabilecek olduğunu yazmıştı.

Galaxy Note 8 Modeliyle Alakalı Üzen Bir Açıklama Yapıldı

Samsung şirketi, geçmiş olduğumuz günlerde resmi internet sitesi üzerinde yer alan Galaxy Note 8 tanıtım sayfası içerisinde cihazın 4K çözünürlüğe sahip olarak saniyede 60 karelik bir video kaydı yapabilecek olduğunu yazmıştı. Başlangıç aşamasında 4K çözünürlük ile saniyede 30 karelik ve de  Full HD çözünürlükte saniyede 60 kare yakalamakta olan cihaz için bir an içerisinde bu şekilde bir güncellemenin yapılmış  durumda olması ise  büyük bir şaşkınlık yaratmış idi. Şimdi de geri adım atılmış olduğu görülmekte.

Samsung şirketi, sayfasında yer alan bu değişikliği tamda 12 Eylül tarihi içerisinde gerçekleşen iPhone X modeli, iPhone 8 modeli ve de  iPhone 8 Plus modelinin tanıtılmış olduğu Apple etkinliğinin gününde yapmıştı ve rekabeti  hiç bir şekilde kaybetmemek istediği konusunda düşünceler oluşmuştu.

Samsung  şirketinin tarafından yapılmış olan son açıklamaya bakılır ise bu konuda ümitlenmiş olan Galaxy Note 8 modelinin sahiplerini maalesefki üzmüş olacak. Firma, ürünün listelemesinin yeniden saniyede 30 kare durumuna getirilmiş olduğunu belirtiyor ve yaşanan bu olayın bir yazım hatasından kaynaklanmış olduğunu ifade etmekte. Yani heveslenilmekte olan destek daha sunulmayacak.

Hali hazırda Amerika Birleşik Devletleri modelinde yer alan Qualcomm Snapdragon 835 modelindeki çipset yalnızca 4K 30 fpslik bir desteği sunar iken de bu şekilde bir hamle çok ilginç bulunmuş idi. Öte taraftan uluslararasındaki model 4K çözünürlük ile saniyede 120 karelik desteklemekte bulunan Samsung Exynos 8895 modelindeki bir çipe sahip.

Kısaca açıklamak gerekirse, firma bu özelliği daha ileriki dönem içerisinde desteklese de herkes bu bahsi geçen  olanağa  da sahip durumda olamayacak.

samsung galaxy note 8 4k
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.