Galaxy Note 7 Davalık Oldu

Bu sene Teknoloji firması Samsung açısından pek iyi bir yıl olmadı. Firma bu yıl çıkarttığı Galaxy Note 7’nin batarya sorunu ile ilgili yaşadığı problemleri çözmeden beyaz eşya alanında da sorun yaşamaya başladı. tüm bunların üzerine şimdilerde ise firma kendilerine açılan davalardan dolayı başları dertte.

Galaxy Note 7 Davalık Oldu

Samsung'un canını zaten fazlasıyla sıkan Galaxy Note 7 davalarına, bir yenisi daha eklendi. Kanada'da kimliği açıklanmayan şikayetçi bir vatandaş, Samsung'a dava açtı. Dava için ortaya atılan iddia ise, Samsung'un Galaxy Note 7'nin hatalı olduğunu bile bile dağıtımını yapması ve müşterilere hatalı bilgi vermesi. Ontario'dan gelen şikayet üzerine, McKenzie Lake avukatları tarafından dolduruldu.

Şikayetçilerin beklentisi oluşan hasara karşı bir bedel ödenmesi ve Samsung'un ilk toplama kararındaki bazı hareketlerin hatalı olduğunu itiraf etmesi. Şikayetçiler ayrıca Koreli firmanın müşteri haklarını ve rekabet kurallarını ihlal ettiğini de iddia etti.

Bu dava Galaxy Note 7 üzerinden açılan ilk dava değil; son da olacağını hiç sanmıyoruz. Açıkçası Samsung açılabilecek bir çok dava için hazırlanmış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günler içinde Samsung, Galaxy Note 7 ve çamaşır makinesi fiyaskosu üzerine özür niteliği taşıyan bir hareket yaparak, tam sayfa özür ilanlarını ise ülkenin resmi gazetelerinde yer alarak yayımlanmıştı.

 

Galaxy Note 7 Samsung McKenzie Lake Kanada
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.