Fransa'ya kalsaydı ölmüştü! Gözlerini açtı...

İsveç’te koronavirüs teşhisi konmasına rağmen tedavi edilemeyerek eve gönderilen Emrullah Gülüşken’in ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesi gündemdeki yerini korurken, bir sevindirici haber de Konya’dan geldi.

Fransa'ya kalsaydı ölmüştü! Gözlerini açtı...


Fransa’da yaklaşık 2 hafta önce, doktorların beyin ölümünün gerçekleştiği gerekçesiyle fişinin çekilmesini söylediği ancak Türkiye’nin girişimleriyle Fransa’dan tahliye edilerek Konya’da getirilen üç çocuk babası 33 yaşındaki Zekeriya Kılınç gözlerini açtı. Konya Numune Hastanesinde tedavi gören kardeşin durumu hakkında gazetemize bilgi veren İlyas Kılınç şunları söyledi: Kardeşim pazar günü gözünü açtı. Bu yeni bir gelişme ama henüz kendinde değil. Vücut direnci artıktan sonra ilaçlı tomografi yapacaklar. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur.

Türkiye büyüklüğünü bir defa daha gösterdi. Oradaki ailenin derdine çok kısa bir sürede cevap verdi. İsveç’te de hastayı ‘Hastaneye kabul etmeyeceğiz’ demişler, evden hava limanına nakline ambulans tahsisi etmemişler. Türkiye ise tek bir vatandaşı için uçak kaldırıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ne sonsuz teşekkür ederiz, minnettarız. Türkiye’nin tek bir vatandaşı için uçak kaldırabilecek güçte olduğunu kabullenemiyorlar. Şu an Fransa’da Türkiye’nin tek bir vatandaşı için, hava sahası kapalı olduğu hâlde Fransa’ya ambulans uçak göndermesi ve hastayı alıp Türkiye’ye getirmesi konuşuluyor.

Türkiye Gazetesi

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.